• 2015-03-31

Kraina burz, reż. Ádám Császi

Od 27 marca w polskich kinach można oglądać film Kraina burz w reżyserii Ádáma Császi. Dystrybutorem filmu jest Tongariro Releasing.

Plakat filmu „Kraina burz”, reż. Ádám Császi (źródło: materiały prasowe)

Plakat filmu „Kraina burz”, reż. Ádám Császi (źródło: materiały prasowe)

Młody węgierski piłkarz gra w niemieckim klubie, ale nie jest specjalnie lubiany w drużynie. Może dlatego, że jest emigrantem, a może dlatego, że jest gejem. Nie chcąc doświadczać kolejnych upokorzeń, postanawia zostawić piłkę nożną i wrócić do rodzinnej wioski. Tam zakochuje się w chłopaku, który pomaga mu remontować stary dom. Jednak życie w małej konserwatywnej społeczności okazuje się równie trudne, jak w zdominowanym przez mężczyzn sporcie.

Ádám Császi – urodził się na Węgrzech w 1978 roku. W 2010 roku ukończył Uniwersytet Sztuk Teatralnych i Filmowych, jest również magistrem anglistyki. Jego pierwsze filmy krótkometrażowe Seven Days i Weak Days zdobywały nagrody podczas Węgierskiego Tygodnia Filmowego, m.in. dla najlepszego filmu krótkometrażowego i Nagrodę Krytyków. Kolejny wyreżyserowany przez niego krótki metraż Celebration był pokazywany na Warszawskim Festiwalu Filmowym w 2010 roku. Ádám Császi pracował także przy realizacji reklam i teledysków. Zanim zajął się reżyserią w 2004 roku, pisał i publikował poezję, a także malował i wystawiał obrazy.

Kraina burz, reż. Ádám Császi
Obsada: András Sütő, Ádám Varga, Sebastian Urzendowsky, Enikő Börcsök, Lajos Ottó Horváth, Uwe Lauer, Kristóf Horváth
Dystrybutor:  Tongariro Releasing
W kinach od 27 marca 2015 roku

Dodaj komentarz