Grzegorz Małecki – Przepraszam, nie mogę się powiesić u Ciebie w domu

31 marca w Galerii Szklarnia Szkoły Filmowej w Łodzi odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Grzegorza Małeckiego pt. Przepraszam, nie mogę się powiesić u Ciebie w domu.

Plakat wystawy Grzegorza Małeckiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat wystawy Grzegorza Małeckiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

Małecki lubi o sobie opowiadać tak:
Kiedy rano Pan Bóg popatrzył na ziemię, spytał się Wszystkiego tego, co się wokół niego ruszało: – A gdzie jest Małecki? Zniknął mi z oczu…
Wszystko odpowiedziało: – Jak zwykle ledwo podążamy za nim, brak nam już tchu, zwolnij nas Boże z tego obowiązku śledzenia. Niedawno wreszcie zrobił doktorat, wkrótce potem trzy wystawy chłopakom ze Szkoły Filmowej, teraz kombinuje ze swoją wystawą, niedługo zagra Franka Goyę w swoim spektaklu… a już go chcą w Berlinie i Nowym Jorku. Założył swój zielony pluszowy kapelusz i gdzieś tam łazi. Chyba jest w Palmiarni.
Na to Pan Bóg: – O mój Boże, tego bym się po nim nie spodziewał.

Małecki żyje tak, że ciągle stara się zaskoczyć Pana Boga. Dlatego każdemu z nas proponuje swoją dewizę: Żyj tak, by jutro zaskoczyć Pana Boga czymś czego by się po tobie nigdy nie spodziewał.

Grzegorz Małecki – urodził się w 1950 roku, pedagog Wydziału Reżyserii, scenograf, jednea z najbarwniejszych postaci Szkoły Filmowej.

Wystawa Grzegorza Małeckiego – Przepraszam, nie mogę się powiesić u Ciebie w domu
Wernisaż 31 marca 2015 roku, godz. 18.00
Wystawa czynna od 31 marca do 19 kwietnia 2015 roku
Galeria Szklarnia Szkoły Filmowej w Łodzi

 

 

Dodaj komentarz