Dorota Masłowska – felietony parakulinarne

9 kwietnia w Oficynie Literackiej Noir sur Blanc ukaże się zbiór felietonów parakulinarnych Doroty Masłowskiej pt. Więcej niż możesz zjeść.

Dorota Masłowska, „Więcej niż możesz zjeść. Felietony parakulinarne” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Dorota Masłowska, „Więcej niż możesz zjeść. Felietony parakulinarne” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Więcej niż możesz zjeść to zbiór tekstów o jedzeniu publikowanych przez Dorotę Masłowską w magazynie Zwierciadło w latach 2011–2013. Tekstów, które jednak mocno odbiegają od tradycyjnego pojęcia rubryki kulinarnej, jeśli go wręcz jawnie nie przedrzeźniają. Zilustrowane przez rysownika Macieja Sieńczyka, przewrotne w formie i treści, nie uchylają się od szerszej refleksji socjo- oraz antropologicznej.

Wszyscy wiedzą że piszę książki, że nagrywam płyty, a mało kto domyśla się, że w wolnym czasie również trochę jem. O tym nieujawnianym dotąd fakcie pisałam do magazynu Zwierciadło felietony; przez 2 lata prowadziłam tam rodzaj rubryki spożywczej, w którym z właściwą sobie swadą opisywałam jedzone jedzenie.

Te grubymi nićmi szyte refleksje kulinarne stanowiły jednak wyłącznie pretekst dla rozważań szerszych: chwalenia się zagranicznymi podróżami, opisywania potknięć moralnych znajomych czy ujawniania drastycznych szczegółów ze swoich operacji plastycznych. Dziś opatrzone genialnymi ilustracjami Macieja Sieńczyka ze wzruszeniem kieruję do rąk czytelnika.

Dorota Masłowska

Dorota Masłowska, Więcej niż możesz zjeść
Premiera: 9 kwietnia 2015 roku
Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Dodaj komentarz