Małgorzata Et Ber Warlikowska – Kubatura grafiki

1 kwietnia w Galerii Eksperyment Międzynarodowego Centrum Sztuk Graficznych w Krakowie odbędzie się wernisaż indywidualnej wystawy Małgorzaty Et Ber Warlikowskiej pt. Kubatura grafiki.

Plakat wystawy Małgorzaty Et Ber Warlikowskiej „Kubatura grafiki” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat wystawy Małgorzaty Et Ber Warlikowskiej „Kubatura grafiki” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie zobaczymy grafikę na porcelanie, na szamocie, serigrafię na szkle, a także tradycyjne linoryty na papierze.

Małgorzata Et Ber Warlikowska: Uwielbiam grafikę – jestem niewolnikiem jej ideologii. Staram się odkrywać i stosować wciąż nowe jej możliwości. Poza standardowymi powierzchniami jak papier i tkanina, ekspansję graficzną umożliwiło mi stosowanie technik termozgrzewalnych. Zaczęłam pokrywać nimi ceramikę : swoje rzeźby, gotowe naczynia, kafle. Teraz przyszedł czas na szkło i blachę. Najchętniej cała otaczałabym się drukami i tak jest – jeśli to paranoja to proszę nie leczcie mnie.

Małgorzata Et Ber Warlikowska – urodziła się w Gdańsku. Dyplom z grafiki artystycznej uzyskała w 1996 roku na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Kieruje Pracownią Ekspansji Graficznej na macierzystej uczelni. Zajmuje się grafiką warsztatową (linoryt i serigrafia na papierze ale i szkle, ceramice, na metalu), rzeźbą w ceramice oraz malarstwem. Udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w Polsce, Japonii, Finlandii, Niemczech, Holandii, Czechach, Hiszpanii, Ukrainie, Litwie, Włoszech, Bułgarii, Korei Południowej, Danii, Wielkiej Brytanii, USA, Chinach, Rumunii, Turcji, Słowenii, Portugalii, Węgrzech, Belgii, Australii, Łotwie i Rosji.

Wystawa Małgorzaty Et Ber Warlikowskiej – Kubatura grafiki
Organizator: Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie
Wernisaż 1 kwietnia 2015 roku, godz. 18.00
Wystawa czynna od 2 do 22 kwietnia 2015 roku
Galeria Eksperyment Międzynarodowego Centrum Sztuk Graficznych w Krakowie

Dodaj komentarz