• 2015-03-28

Ibrahim Maalouf w Krakowie

16 kwietnia w klubie Stodoła w Krakowie odbędzie się̨ koncert Ibrahima Maaloufa, który łączy muzykę arabską z europejskimi technikami.

Ibrahim Maalouf (źródło: materiały prasowe)

Ibrahim Maalouf (źródło: materiały prasowe)

Ogromny talent, różnorodna edukacja muzyczna, obejmująca zarówno arabskie, jak i klasyczne, europejskie techniki wykonawcze sprawiły, że Ibrahim Maalouf, pomimo młodego wieku, jest obecnie jednym z najbardziej znanych i oryginalnych trębaczy na świecie oraz inspiracją dla wielu adeptów tego instrumentu.

Ibrahim Maalouf to libański trębacz wywodzący się̨ z rodziny o bogatych tradycjach muzycznych. Na swoich pięciu dotychczasowych albumach łączy tradycję z nowoczesnością̨, nie boi się̨ sięgać́ po współczesną elektronikę̨, niespodziewane połączenia i kontrasty. Jest to wynikiem różnorodności edukacji, w trakcie której sięgał po wiele europejskich technik i stylów muzycznych, od baroku po współczesne kompozycje, pozostając jednocześnie wiernym swoim arabskim korzeniom.

Ibrahim Maalouf jest laureatem wielu międzynarodowych nagród (Francja, Węgry, Finlandia, USA), wśród których znalazło się prestiżowe wyróżnienie Les Victoires du jazz w kategorii artysta roku. Na koncie ma współpracę z licznymi orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi, jak również z takimi gwiazdami jak Sting, Amadou et Mariam, Lhasa de Sela, Salif Keita, Vanessa Paradis oraz wieloma innymi, którzy chcieli wykorzystać jego unikalne brzmienie i styl gry do wzbogacenia swojej muzyki. Ibrahim szybko zyskał uznanie sceny jazzowej na całym świecie, a jego artystyczny dorobek spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno wśród krytyków, jak i sympatyków jazzu.

Artysta komponuje także muzykę filmową. Na swoim koncie ma muzykę do takich obrazów jak Smart Ass (reż. Kim Chapiron), Yves Saint Laurent (reż. Jalil Lespert), czy Red Rose (rez. Sepideh Perski).

Koncert Ibrahima Maaloufa
16 kwietnia 2015 roku
Klub Stodoła
Kraków

Dodaj komentarz