Zielona wyspa Ostachowicza

4 marca nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazała się nowa powieść Igora Ostachowicza – Zielona wyspa.

Igor Ostachowicz, „Zielona wyspa” – okładka (źródło: materiał prasowy wydawcy)

Igor Ostachowicz, „Zielona wyspa” – okładka (źródło: materiał prasowy wydawcy)

Ekskluzywne wakacje dla zamożnych. Bezludna wyspa, na którą można dotrzeć tylko helikopterem. Magda przyjeżdża tu, by w samotności odpocząć i zebrać myśli. Okazuje się jednak, że nie jest sama… Zaczyna się walka z czasem, lękiem, ciekawością, pożądaniem. Nowa książka Igora Ostachowicza wciąga i intryguje, porusza najgłębsze pokłady emocji. Trudno przyporządkować ją do jednego gatunku literackiego: to powieść psychologiczna, ale też kryminał i thriller. Wchodzimy w świat bohaterki Magdy, jednak na ile jest on prawdziwy? Zielona wyspa zaskakuje i wciąga z każdą przeczytaną stroną coraz bardziej. To, co wydawało się z początku oczywiste, zaczyna tracić sens.

Igor Ostachowicz – ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. Pracował jako specjalista od marketingu w różnych firmach. Zajmował się doradztwem marketingowym w PGE, był doradcą ministra rozwoju regionalnego, podsekretarzem, a potem sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Autor zadebiutował powieścią Potwór i panna wydaną pod pseudonimem Julian Rebes. Książka Noc żywych Żydów była nominowana do Nagrody Nike 2013. Na podstawie tej książki powstał spektakl pod tym samym tytułem wystawiany przez Teatr Dramatyczny w Warszawie.

Zielona wyspa | Igor Ostachowicza
Premiera: 4 marca 2015 roku
Wydawnictwo W.A.B.
Warszawa

Komentarze (3) do artykułu “Zielona wyspa Ostachowicza”

  1. Kasia

    bardzo dobra książka! główna bohaterka wyrazista i niebanalna, chwilami denerwująca, ale na pewno oryginalna. Czyta się jednym tchem:)

  2. Eryk

    Książka wgniata w fotel, zwłaszcza mnie jako faceta – z żoną toczymy zażarta walkę o książkę (ona już prawie kończy). Po poprzedniej książce Ostachowicza jestem zaskoczony pozytywnie, to się nazywa kreatywny pisarz ;-)

  3. kalina

    dziwne, jak bardzo wnikliwie mężczyzna może przejrzeć kobiecą psychikę. bardzo dobra (i mocna!) rzecz.

Dodaj komentarz