9. In Out Festiwal w CSW Łaźnia 2 w Gdańsku

Tegoroczna edycja In Out Festiwal odbędzie się w dniach 25–26 kwietnia w CSW Łaźnia 2 w Gdańsku. Kuratorką festiwalu jest Jolanta Woszczenko.

9. In Out Festiwal, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

9. In Out Festiwal, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt co roku rozwija się poszukując nowych propozycji i rozwiązań. Próbuje łączyć artystów z różnym podejściem do medium filmowego tak, aby stworzyć trwałą platformę porozumienia pomiędzy artystami, którzy ukończyli akademie sztuk pięknych a tymi, którzy studiowali w szkołach filmowych. W ramach festiwalu odbywa się dwuetapowy konkurs.

W tym roku tematyka konkursu obejmuje zagadnienia związane z dźwiękiem i obrazem. Konkurs jest skierowany do artystów wizualnych i filmowych. Jury I etapu konkursu do 10 kwietnia wybierze 25 artystów, których prace zostaną zakwalifikowane do II etapu. Jury wybierze prace z tych, które zostaną nadesłane na adres zgłoszeniowy do 31 marca.

Prace wybranych artystów zostaną pokazane podczas dwudniowego przeglądu organizowanego w ramach 9. In Out Festiwal w CSW Łaźnia 2 w Nowym Porcie. Projekcje prac odbędą się w blokach filmowych wyświetlanych w przestrzeni budynku. Na czas festiwalu do Gdańska zaproszeni zostaną wszyscy laureaci I etapu konkursu. Dodatkowo najlepsze prace wideo zostaną umieszczone w Ninatece na stronie Narodowego Instytutu Audiowizualnego oraz znajdą się na płycie DVD, która zostanie wydana po festiwalu.

Jurorami, którzy zdecydują o przyznaniu nagród ufundowanych przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka i Narodowy Instytut Audiowizualny są: Mikołaj Trzaska, Wojciech Bąkowski i Frieder Schlaich.

9. In Out Festiwal
Od 25 do 26 kwietnia 2015 roku
CSW Łaźnia 2
Gdańsk

Dodaj komentarz