• 2015-03-26

Rewolucja balonowa | Premiera

27 marca przypada 54. Międzynarodowy Dzień Teatru podczas którego odbędzie się premiera Rewolucji balonowej w Teatrze Juliusza Osterwy.

„Rewolucja balonowa” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Rewolucja balonowa” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Święto uchwalone na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu ma na celu promocję i międzynarodowa wymianę informacji na temat teatru, pobudzania kreacji i zwiększenia współpracy ludzi teatru oraz uświadomienie opinii publicznej wagi sztuki i artystycznej kreacji w życiu codziennym.

Każdego roku publikowane jest w około 20 językach orędzie wybitnego człowieka teatru. W tym roku to właśnie polskiemu reżyserowi, Krzysztofowi Warlikowskiemu powierzono tę misję. W swoim orędziu pisze o dojmującym poczuciu nieuchronnego końca świata jako modelu relacji międzyludzkich i obowiązkach teatru jako najlepszego narzędzia do odkrywania tego.

Teatr Juliusza Osterwy w Gorzowie obchodzić będzie ten dzień premierą Rewolucji balonowej Julii Holewińskiej.

Sztuka jest sentymentalnym wspomnieniem początków transformacji ustrojowej i gospodarczej w Polsce.

Główna bohaterka Wiktoria, w tej roli Kamila Pietrzak-Polakiewicz, wspomina początek lat 90. Jest to swoisty bilans zysków i strat, jakie były udziałem pokolenia dzisiejszych trzydziestolatków. Czy ówczesny zachwyt nad kapitalizmem i demokracją wciąż jest jej udziałem… Czy odnalazła się w nowej rzeczywistości…

Rewolucja balonowa
27 marca 2015 roku
Teatr Juliusza Osterwy w Gorzowie

Dodaj komentarz