• 2015-03-26

Muzyka Filmowa Ennio Morricone

26 i 27 marca Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert symfoniczny, Muzyka Filmowa Ennio Morricone.

Jan Walczyński (źródlo: materiały prasowe)

Jan Walczyński (źródlo: materiały prasowe)

W programie muzyka z filmów: Misja, Dawno temu w Ameryce, Pewnego razu na Dzikim Zachodzie, Dobry, zły i brzydki, Nietykalni, Tajemnice Sahary.

Autor muzyki do ponad 500 filmów, sprzedał ok. 70 milionów płyt – uwielbiany przez młodych i starszych – Ennio Morricone. Mimo zawrotnej popularności nie zamienił zwyczajnego mieszczańskiego życia w rodzinnym Rzymie na Hollywood. Nominowany aż 5 razy do Oskara, otrzymał tylko jednego – i to za całokształt twórczości (2007). Liczne nagrody przyznawane hojnie artyście przez inne muzyczne ośrodki są tylko uhonorowaniem ex post kolejnych utworów stających się hitami już w momencie pierwszego publicznego odtworzenia. A rzesze fanów i tak niezmiennie wypełniają każdą salę koncertową, by posłuchać czasami niemiłosiernie ogranych przebojów. Godzi się jednak przypomnieć, iż w 2012 Ennio Morricone otrzymał medal Per artem at Deum Papieskiej Rady ds. Kultury podczas uroczystości w hali Targów Kielce. Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali wykonała wówczas premierowy utwór laureata Tra cielo e terra.

Jan Walczyński – ceniony i lubiany przez publiczność wielu filharmonii za talent konferansjera – zaplanował na dzisiejszy wieczór ścieżki dźwiękowe z 6 filmów. Szlagiery z takich obrazów, jak: Misja, Dawno temu w Ameryce, Pewnego razu na Dzikim Zachodzie, Dobry, zły i brzydki, Nietykalni, Tajemnice Sahary wykona Chór IEM UJK przygotowany przez Teresę Romańską, a także Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą naszego gościa z Wrocławia.

Muzyka Filmowa Ennio Morricone
26 i 27 marca 2015 roku
Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga
Kielce

Dodaj komentarz