• 2015-03-26

Szumowska opowie o swoim Ciele

26 marca po projekcji, nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem na tegorocznym festiwalu w Berlinie filmu Body/Ciało, w warszawskim kinie Iluzjon odbędzie się spotkanie z jego reżyserką – Małgorzatą Szumowską.

Małgorzata Szumowska na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, fot. Axel Schmidt (źródło: Wikipedia, na podstawie licencji Creative Commons)

Małgorzata Szumowska na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, fot. Axel Schmidt (źródło: Wikipedia, na podstawie licencji Creative Commons)

Szumowska to nie tylko reżyserka, to także scenarzystka i producentka większości swych filmów. Od zawsze niezależna, od zawsze realizująca swe pomysły niezależnie od opinii innych. Szybko jej talent reżyserski został dostrzeżony zarówno przez rodzime środowisko filmowe, jak i kolegów oraz krytyków z zagranicy. Już wczesne etiudy szkolne takie jak Cisza święciły triumfy na festiwalach zagranicznych m.in. w Tel-Avivie czy Bolonii. W sumie Szumowska zdobyła ponad 40 wyróżnień. Do najważniejszych należą: Paszport Polityki 2008 oraz nagroda w Gdyni za reżyserię i ORZEŁ 2008 w kategorii najlepszy film za 33 sceny z życia; Srebrne Lwy za W imię… i oczywiście Srebrny Niedźwiedź za ostatni film Body/Ciało.

Wydarzenie to, zakończy trwającą w Iluzjonie od 15 marca retrospektywę twórczości reżyserki, podczas której widzowie mieli okazję obejrzeć takie dzieła jak W imię…, 33 sceny z życia, Szczęśliwy człowiek oraz Sponsoring. Rozmowę z artystką poprowadzi dziennikarz filmowy – Artur Cichmiński.

Projekcja filmu Body/Ciało i spotkanie z Małgorzatą Szumowską
26 marca 2015 roku, godz. 20.00
Kino Iluzjon
Warszawa

Dodaj komentarz