Koty, czyli złap mnie w Nowej Hucie

Klub Kombinator w Krakowie i Wydawnictwo Różnica zapraszają na spotkanie autorskie z Hanną Sokołowską, autorką kryminału Koty, czyli złap mnie w Nowej Hucie, które odbędzie się 27 marca.

Hanna Sokołowska „Koty, czyli złap mnie w Nowej Hucie” (źródło: materiały prasowe)

Hanna Sokołowska „Koty, czyli złap mnie w Nowej Hucie” (źródło: materiały prasowe)

Koty czyli złap mnie w Nowej Hucie to druga powieść-kryminał Hanny Sokołowskiej z Nową Hutą w tle. Rok 1988, zamordowano w Hucie ważną osobistość, kapitan MO Bronek Wcisło prowadzi śledztwo. Sprawa wymyka mu się jednak spod kontroli, pojawiają się następne ofiary, a tymczasem na kombinacie wybucha strajk. Koty to również romans, lekki, ale nie powierzchowny. Tło historyczne oddane jest wiernie – to mroczny czas rządów Jaruzela. Mimo to ukazane postacie są barwne i niejednoznaczne. Akcja toczy się na Osiedlu Szkolnym, Słonecznym, Willowym, Stalowym, Wandy, Zgody, Uroczym, 2 Pułku Lotniczego, na Placu Centralnym, Na Skarpie, w Stylowej, na kombinacie i pod kościołem Arka.

Książka ukazała się w marcu nakładem Wydawnictwa Różnica.

Hanna Sokołowska – autorka scenariuszy teatralnych dla nauczycieli niepokornych (2011), laureatka ogólnopolskich konkursów literackich na scenariusz (2009, 2010). Jej pierwsza powieść Kosa, czyli ballada kryminalna o Nowej Hucie (2012) była czytana w Radiu Kraków (2013) i adaptowana na spektakl teatralny w Teatrze Ludowym (2015).

Spotkanie poprowadzi Olga Lany.

Hanna Sokołowska, Koty, czyli złap mnie w Nowej Hucie
Spotkanie autorskie
27 marca 2015 roku, godz. 19.30
Klub Kombinator w Krakowie

Dodaj komentarz