Centrum Kongresowe ICE Kraków nagrodzone w konkursie A’ Design Award & Competition

Centrum Kongresowe ICE Kraków zostało docenione w międzynarodowym konkursie A’ Design Award & Competition. Bryła budynku otrzymała platynową nagrodę. Autorem projektu jest biuro Ingarden & Ewý.

Centrum Kongresowe ICE Kraków, proj. Ingarden & Ewý (źródło: materiały prasowe)

Centrum Kongresowe ICE Kraków, proj. Ingarden & Ewý (źródło: materiały prasowe)

A’ Design Award & Competition jest jednym z wiodących na świecie, międzynarodowych konkursów designerskich. Każdego roku jury nagradza najbardziej innowacyjne, kreatywne i nowoczesne projekty wzornictwa przemysłowego. Niezwykle szeroki zakres oceniania i nagradzania przez A’ Design zapewnia wyróżnienie najlepszych projektantów z wszystkich krajów, w najróżniejszych dyscyplinach, które prezentują. Centrum Kongresowe ICE Kraków otrzymało nagrodę Platinum w kategorii Architektura, Budynek i Konstrukcje.

ICE Kraków Congress Centre jest obiektem niezwykle nowoczesnym, dzięki temu tworzy architektoniczny punkt odniesienia dla fragmentu miasta, w którym powstało. Układ funkcjonalny i kompozycyjny Centrum Kongresowego wykorzystuje naturalne walory widokowe miejsca. Bryła budynku, dzięki charakterystycznemu, falującemu dachowi chylącemu się ku Wiśle, niejednokrotnie porównywana była do roztapiającej się bryły lodu. Naturalnie powstało więc odwołanie do samej nazwy obiektu ICE Kraków – International Conferences & Entertainment. Wykończenie elewacji stanowi mozaika z płyt ceramicznych w kolorach białym i czerwonym, jak polska flaga, oraz w różnych odcieniach szarości. Całość zamknięta jest szklaną elewacją oraz blachą tytanowo–cynkową. Efekt, który uzyskali projektanci (Ingarden & Ewý Architekci, współpracujący z Arata Isozaki & Associates), pozwolił płynnie wpisać się Centrum w panoramę bulwarów wiślanych oraz całego Krakowa.

Wszystkie zgłoszenia konkursowe były oceniane przez niezależne, międzynarodowe jury, które składa się z czołowych wykładowców poszczególnych dziedzin, członków prasy, profesjonalistów i doświadczonych przedsiębiorców. Wszyscy oni dołożyli wszelkich starań, by jak najrzetelniej ocenić każdy z projektów.

Centrum Kongresowe ICE Kraków to biznesowa i kulturalna wizytówka miasta. Zlokalizowane w samym sercu Krakowa, pozwala na organizację różnorodnych wydarzeń – od międzynarodowych kongresów, konferencji, sympozjów oraz spotkań biznesowych, przez wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty, spektakle operowe, teatralne i baletowe, aż po spotkania o charakterze społecznym. Kraków, dzięki otwarciu Centrum Kongresowego, posiada infrastrukturę, która w pełni pozwala cieszyć się z wizyty w stolicy Małopolski – prestiżowy obiekt, atmosfera miasta oraz niezwykle zróżnicowana oferta kulturalna, kulinarna i usługowo – handlowa. W ICE Kraków znajdują się cztery sale, które dzięki standardowi wykonania oraz zastosowanym technologiom pozwalają plasować go pośród najlepszych obiektów tego typu w Europie Środkowej. Sala Audytoryjna gotowa przyjąć 2000 gości, Sala Teatralna – z 600 miejscami, Sala Kameralna dla 300 osób oraz Zespól Sal Konferencyjnych o powierzchni 500 metrów kwadratowych oraz parking dla 347 pojazdów. Dodatkowo Centrum Kongresowe dysponuje trzypoziomowym przeszklonym foyer, z którego rozpościera się widok na panoramę miasta i Zamek Królewski na Wawelu.

Centrum Kongresowe ICE Kraków
Konkurs A’ Design Award & Competition
Nagroda Platinum w kategorii Architektura, Budynek i Konstrukcje

Dodaj komentarz