• 2015-03-25

Axel Dörner na Festiwalu Muzyki Improwizowanej Solo Festiwal

28 marca, podczas drugiej edycji Solo Festiwalu, czyli wrocławskiego cyklu koncertów i warsztatów muzyki improwizowanej, wystąpi niemiecki trębacz, wirtuoz i innowator Axel Dörner.

​​AXEL DÖRNER / Solo Festiwal, plakat (źródło: materiały prasowe)

AXEL DÖRNER / Solo Festiwal, plakat (źródło: materiały prasowe)

Uznawany jest za jednego z najznakomitszych trębaczy europejskich, obracających się zarówno na scenie free impro, muzyki elektronicznej, jak i w tradycyjnym bebopie. Dörner ceniony jest za bardzo indywidualne podejście do muzycznych stylistyk i za fenomenalne występy na żywo. I właśnie tego można spodziewać się w ramach koncertu w sobotę, 28 marca, gdy niemiecki trębacz wystąpi podczas festiwalu muzyki improwizowanej Solo Festiwal w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu.

Axel Dörner studiował w klasie fortepianu w holenderskim Arnhem oraz Wyższej Szkole Muzycznej w Kolonii. Od 1991 roku studiował trąbkę w klasie Malte Burba. W czasie studiów spotkał na swojej drodze Bruno Leichta, z którym stworzył The Street Fighters Duo, które z czasem przekształciło się do formy kwartetu z udziałem Franka Gratkowskiego, Hansa Schneidera i Martina Blume. Współtworzy również Hedros z Matem Gustafssonem, Günterem Christmannem i Barry Guyem. Dörner jest członkiem The London Jazz Composers Orchestra. Stale współpracuje z Kevinem Drummem, Kenem Vandermarkiem, Alexandrem von Schlippenbachem i wieloma innymi, z którymi nagrał ponad 50 albumów.

Solo Festiwal | Axel Dörner
28 marca 2015 roku
Ośrodek Postaw Twórczych
Wrocław

Dodaj komentarz