Up in the Air – Wystawa malarstwa Anny Nosowicz

Od 23 marca w Idea Place we Wrocławiu oglądać można wystawę malarstwa Anny Nosowicz Up in the Air. Wystawa odbędzie się w ramach projektu Sztuka w biurze.

Anna Nosowicz, „Absolute Beginners”, 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Nosowicz, „Absolute Beginners”, 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach wystawy Up in the Air Anna Nosowicz zaprezentuje swoje najnowsze prace. Będą to abstrakcyjne obrazy o mocnych, żywych i nasyconych kolorach oraz niejednolitej fakturze, zaprezentowane w przestrzeni biurowej Idea Place. Artystka traktuje kolor jako najbardziej wyrazisty nośnik emocji.

Ważny element kompozycji jej obrazów, poza barwą, stanowi nierówna faktura obrazu, uzyskiwana poprzez impasowe nałożenie kilku warstw farby. Artystka sięga po różnorodne inspiracje, jej sztuka nosi znamię improwizacji artystycznej. Wielość kolorów, wzorów, faktur jest odzwierciedleniem doświadczeń, wspomnień i fantazji artystki. Impulsem do powstania prac są obrazy codzienności, dźwięki oraz muzyka.

Anna Nosowicz – ukończyła Wydział Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz uzyskała stypendium na słowackiej akademii sztuk pięknych VSVU w Bratysławie. Współtworzy grupę artystyczną Błond w Sztuce, jest współzałożycielką Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej PANATO. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Ma za sobą udział w licznych wystawach w Polce i za granicą.

Wystawa Anny Nosowicz Up in the Air
Od 23 marca do 15 maja 2015 roku
Idea Place
Wrocław

Dodaj komentarz