• 2015-03-24

Historia jednego obrazu: rekonstrukcje wschodnie

Studium Teatralne w dniu 29 marca zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Historia jednego obrazu. Spotkanie pod tytułem Rekonstrukcje wschodnie poprowadzi Janusz Bałdyga, od lat związany z Akademią Ruchu.

Spotkanie „Historia jednego obrazu: rekonstrukcje wschodnie”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spotkanie „Historia jednego obrazu: rekonstrukcje wschodnie”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W 1995 roku w Warszawie zebrało się osiem osób gotowych do pracy. Wśród nich znajdował się Wojciech Krukowski, twórca Akademii Ruchu i ówczesny dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Krukowski udostępnił do pracy salę Laboratorium przy CSW. Po roku powstało Studium Teatralne.

Tegoroczna odsłona Historii jednego obrazu poświęcona jest pamięci zmarłego w 2014 roku Wojciecha Krukowskiego. Na cykl w 2015 roku złożą się spotkania artystów, performerów i animatorów kultury związanych z Wojtkiem Krukowskim i Akademią Ruchu.

Historia jednego obrazu to cykl spotkań prowadzony od 2011 roku, w którym prezentowane są obrazy autorów zajmujących ważne miejsce w kulturze polskiej i światowej, a których los nierozerwalnie połączony jest z losem właściciela albo z osobą samego twórcy. Podczas spotkań właściciele dzielą się z gośćmi opowieściami o historii i okolicznościach, w jakich obraz znalazł się w ich posiadaniu, a autorzy przedstawiają historię jego stworzenia. Wydobytemu na światło dzienne i udostępnionemu publicznie nieznanemu obrazowi towarzyszą oryginalne przedsięwzięcia performatywne lub muzyczne.

Spotkanie Historia jednego obrazu: rekonstrukcje wschodnie
Autor spotkania: Janusz Bałdyga
29 marca 2015 roku, godzina 19.00
Studium Teatralne
Warszawa

Dodaj komentarz