• 2015-03-24

Dotknij Teatru w Polskim Teatrze Tańca

27 marca po raz kolejny będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Teatru. Świętując to wydarzenie Polski Teatr Tańca zaprasza w dniach 26 i 27 marca na szereg przedstawień, które zostaną pokazane w MP2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

„Open Field”, reż. Nadar Rosano (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Open Field”, reż. Nadar Rosano (źródło: materiały prasowe organizatora)

Specjalnie dla najmłodszych widzów zespół przygotował 2 prezentacje spektaklu Sumo, połączone ze spotkaniem z artystami. Tytuł ten zostanie zaprezentowany 26 marca w godzinach 10.30 i 11.30.

Tego samego dnia o godzinie 20.00 zespół pokaże dwa spektakle w choreografii artystów z Polski i Izraela. W jednym wieczorze zobaczymy pełen emocji duet Need me w choreografii Andrzeja Adamczaka oraz poruszający tematykę granic wolności jednostki tytuł Open Field, autorstwa Nadara Rosano.

27 marca o godzinie 20.00, czyli w Międzynarodowy Dzień Teatru, zespół Polskiego Teatru Tańca pokaże tytuł Sanatorium, będący artystycznym spotkaniem prozy Brunona Schulza ze światem teatru tańca. W przedstawieniu w choreografii Kariny Adamczak-Kasprzak i Agaty Ambrozińskiej-Rachuty zobaczymy projekcje video autorstwa Daniela Stryjeckiego. Prezentacja Sanatorium odbędzie się w ramach obchodzonej w całej Polsce akcji Dotknij Teatru.

Akcja Dotknij Teatru w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru
27 marca 2015 roku
Polski Teatr Tańca w Poznaniu
Hala MP2, Poznań

Dodaj komentarz