• 2015-03-23

Ślad po teatrze | Panel dyskusyjny w Łaźni

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Łaźnia Nowa zaprasza na panel dyskusyjny Ślad po teatrze, który odbędzie się 28 marca o godz. 17.00. W jego ramach refleksji poddane zostaną zagadnienia związane ze zmianą modelu krytyki teatralnej i jej roli na przestrzeni ostatnich lat.

„Ślad po teatrze” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ślad po teatrze” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Teatr Narodowy obchodzi w tym roku 250-lecie. Źródłem wiedzy o jego historii jest piśmiennictwo – zapiski teatralne i recenzje. Nasza tradycja i świadomość teatralna zostały zbudowane na bazie tych dokumentów. Międzynarodowy Dzień Teatru będzie więc okazją do zadania pytań: czy sposób opisywania rzeczywistości teatralnej wpływa na jej kreację? Jak zmienił się obraz krytyki teatralnej na przestrzeni ostatnich lat? Jak wpływa ona na nasze myślenie o teatrze? Przede wszystkim jednak – co powiedzą o nas przyszłe pokolenia na bazie lektury dzisiejszych tekstów?

Do dyskusji o znaczeniu krytyki teatralnej zaprosiliśmy recenzentów o różnych doświadczeniach i odmiennych upodobaniach, reprezentujących dwie symbolicznie rozumiane generacje teatralne. Czy mimo dzielących ich różnic pisanie o teatrze traktują jako wspólną misję? Czy krytyka teatralna może być w pełni niezależna, opierająca się programowym liniom redakcji i osobistym sympatiom? A może profesjonalna krytyka teatralna – w dobie internetu, gdzie każdy może wyrazić swoją opinię – jest już dziś niepotrzebna?

Paneliści:

  • Michał Centkowski
  • Piotr Gruszczyński
  • Alicja Müller
  • Tadeusz Nyczek

Prowadzenie:
Aleksandra Sowa
Magdalena Urbańska

Panel dyskusyjny Ślad po teatrze
28 marca 2015 roku, godz. 17.00
Teatr Łaźnia Nowa
Kraków

Dodaj komentarz