Marek Ostoja-Ostaszewski – Malarstwo

17 kwietnia w BWA w Jeleniej Górze odbędzie się wernisaż wystawy Marka Ostoi-Ostaszewskiego. Na wystawie zostaną zaprezentowane obrazy artysty wykonane w latach 1982–2002.

Marek Ostoja-Ostaszewski, z cyku „Eschaton”, 1982 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marek Ostoja-Ostaszewski, z cyku „Eschaton”, 1982 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas wystawy odwiedzający zobaczą obrazy z cyklów Eschaton, Atman i Om. Dzieła zostały wykonane w różnych technikach – olejnej, temperowej oraz gwaszowej. Marek Ostoja-Ostaszewski dąży do wyrażenia w swoim malarstwie piękna metafizycznego.

Artysta głosi, że zadaniem sztuki jest właśnie piękno, a we wrodzonej ludzkiej tęsknocie do niego zawarta jest tęsknota do Boga żywego, którego chwałę nasza dusza – jaźń dawno, dawno temu oglądała, przed swoim głębokim upadkiem z owego raju utraconego w niższy świat materii.

Marek Ostoja-Ostaszewski – urodził się 25 kwietnia 1944 roku we Lwowie. Studiował w PWSSP we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w pracowni prof. Alfonsa Mazurkiewicza. W 1974 roku uzyskał dyplom z grafiki wydawniczej u doc. Macieja Urbańca i grafiki artystycznej u doc. Haliny Pawlikowskiej. Zajmuje się malarstwem. Brał udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Wystawa Marek Ostoja-Ostaszewski. Malarstwo
Od 17 kwietnia do 22 maja 2015 roku
Wernisaż: 17 kwietnia 2015 roku, godzina 17.00
Biuro Wystaw Artystycznych
Jelenia Góra

Dodaj komentarz