• 2015-03-23

Edmund Wierciński – życiorys niepokorny

Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza 28 marca na otwarte spotkanie poświęcone patronowi: Edmund Wierciński – życiorys niepokorny.

„Edmund Wierciński – życiorys niepokorny”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Edmund Wierciński – życiorys niepokorny”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie:

  • wykład Rafała Węgrzyniaka o Edmundzie Wiercińskim i jego żonie Marii, o ich drodze życiowej i artystycznej;
  • czytanie listów Marii i Edmunda Wiercińskich [z tomu Korespondencja, wydanego przez Instytut Teatralny w Warszawie w 2013 roku] w wykonaniu Eweliny PaszkeLowitzsch i Krzysztofa Kulińskiego;
  • rozmowa prof. Janusza Deglera z wnukiem Edmunda Wiercińskiego – Krzysztofem Smołką;
  • otwarcie mini wystawy zdjęć Patrona WTW w hallu teatru;

Spotkanie z cyklu |wtw://strefy_kontaktu – organizowane w ramach akcji Instytutu Teatralnego Dotknij Teatru – rozpocznie się 28 marca o godz. 17.00 na Dużej Scenie WTW. Wstęp wolny.

Janusz Degler – historyk literatury i teatru, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego i krakowskiej PWST-Filia we Wrocławiu. Przewodniczący Komitetu Redakcyjnego Dzieł zebranych S. I. Witkiewicza, edytor jego dzieł i korespondencji. Autor m.in. Witkacego portret wielokrotny. Szkice i materiały do biografii (1818–1939), PIW 2009.

Rafał Węgrzyniak – historyk teatru, krytyk teatralny, autor Encyklopedii Wesela Stanisława Wyspiańskiego; publikuje m.in. w Dialogu, Teatrze, Notatniku Teatralnym, Odrze, Didaskaliach, Nowych Książkach.

Edmund Wierciński – życiorys niepokorny
28 marca 2015 roku
Wrocławski Teatr Współczesny

Dodaj komentarz