• 2015-03-21

Wielopole, Wielopole na zdjęciach Macharskiej-Warzechy

27 marca o godz. 19.00 we wrocławskim Centrum Kultury Zamek odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Małgorzaty Macharskiej-Warzechy z przedstawienia Tadeusza Kantora Wielopole, Wielopole.

Spektakl Tadeusza Kantora „Wielopole, Wielopole”, fot. Małgorzata Macharska-Warzecha (źródło: materiał prasowy organizatora)

Spektakl Tadeusza Kantora „Wielopole, Wielopole”, fot. Małgorzata Macharska-Warzecha (źródło: materiał prasowy organizatora)

Fotografie pochodzą z próby i spektaklu, który odbył się w hali SOKOŁA w Krakowie w 1984 roku. Podczas wernisażu odbędzie się również projekcja słuchowiska inspirowanego twórczością Tadeusza Kantora pt. Lord Kantor w reż. Mateusza Pakuły. Teksty Tadeusza Kantora w estetyce gier komputerowych lat 80-tych i filmów science fiction – słuchowisko Lord Kantor to przedsięwzięcie  artystyczne Radia Kraków. Jan Peszek jako komputer pokładowy Miszel Komodore, Wiktor Loga Skarczewski jako pilot statku kosmicznego John 102 – razem przemierzają galaktykę stawiając czoła kosmicznym niebezpieczeństwom i bardzo czarnemu charakterowi Lordowi Kantorowi, w czym pomaga im niestrudzenie Kosmiczy Karzełek (Zuzanna Skolias). Słuchowisko Lord Kantor to międzygwiezdna, niesamowita i trzymająca w napięciu podróż na Stację Nostalgia w słuchowisku autorstwa i w reżyserii Mateusza Pakuły.

 

Małgorzata Macharska-Warzecha – urodzona w Krakowie, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Projektowania Plastycznego. Współpracowała m.in. z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, z Wydawnictwem Literackim w Krakowie. Od 1981 roku – aktorka Teatru CRICOT2 Tadeusza Kantora.

Wystawa fotografii Małgorzaty Macharskiej-Warzechy
z przedstawienia Tadeusza Kantora
Wielopole, Wielopole
Centrum Kultury Zamek
Wrocław

Dodaj komentarz