• 2015-03-21

Ze wszystkich sił, reż. Nils Tavernier

10 kwietnia wchodzi do kin film, którego reżyserem jest Nils Travernier. Ze wszystkich sił to wzruszająca historia walki o wspólne marzenia i jedność rodziny. Z każdą minutą akcja filmu oddala się od dramatycznego punktu wyjścia. Niesie ze sobą mocną dawkę sportowych emocji, optymizm i radość życia.

„Ze wszystkich sił”, reż. Nils Tavernier (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ze wszystkich sił”, reż. Nils Tavernier (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tej opowieści kładzie się nacisk na wagę więzi rodzinnych, co w tym kontekście, ma ogromne znaczenie. Jednak, przede wszystkim, to feel-good movie! Choć punkt wyjścia jest dramatyczny, opowieść jest piękna, wzruszająca i zabawna. Wychodzimy z kina gotowi, by kochać innych! – mówi Alexandra Lamy, francuska aktorka grająca w filmie rolę matki.

Julien, jak wszystkie nastolatki, marzy o przygodach i mocnych wrażeniach, które dla osoby niepełnosprawnej są trudne do realizacji. By osiągnąć swój cel, osiemnastolatek namawia swego ojca do wspólnego startu w triatlonie Ironman w Nicei. Jedna z najtrudniejszych konkurencji sportowych na nowo zbliża, rozpadającą się pod ciężarem kalectwa syna, rodzinę. Wspierani przez najbliższych oraz grono przyjaciół ojciec i syn podejmują niewiarygodnie trudne wyzwanie.

Zapragnąłem opowiedzieć taką historię, której bohaterowie nie są ani nadzwyczajni, ani banalni – mówi reżyser filmu Nils Tavernier. – To mógłby być ktokolwiek spośród nas. Chciałem nakręcić film, którego bohater jest wprawdzie upośledzony, ale szybko o tym zapominamy. Widzimy różnicę, patrząc na niego, ale kiedy go akceptujemy, dostajemy w zamian energię i zapominamy o kalectwie. To wspaniałe – dodaje.

Ze wszystkich sił
Dystrybutor: Next Film
Obsada: Jacques Gamblin, Alexandra Lamy, Fabien Héraud, Sophie de Fürst, Pablo Pauly, Xavier Mathieu
W kinach od 10 kwietnia 2015 roku

Komentarze (3) do artykułu “Ze wszystkich sił, reż. Nils Tavernier”

  1. Kasia

    Wreszcie jakaś pozytywna filmowa propozycja, w sam raz na seans z rodziną :) czekałam na coś takiego, zapowiada się sporo wzruszeń, widać po trailerze.

  2. Eryk

    Tacy ludzie jak główny bohater zazwyczaj promienieją niesamowitą anergią i wewnętrzną siłą, dają nam “zdrowym” potężnego kopa swoim własnym hartem ducha. I pobudzają do działania. Tak, taka historia mogłaby spotkać każdego z nas.Obejrzę na pewno.

  3. makatka

    Moja znajoma z Francji juz w zeszłym roku mi o nim opowiadała. cudownie, ze wejdzie do polskich kin.

Dodaj komentarz