• 2015-03-21

Horka dolls we Wrocławiu z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

25 marca  w Galerii 55 w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu odbędzie się otwarcie wystawy Horka dolls. Spojrzenia – lalki artystyczne Klaudii Gaugier. Wystawa odbędzie się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.

Wystawa „Horka dolls. Spojrzenia – lalki artystyczna Klaudii Gaugier”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa „Horka dolls. Spojrzenia – lalki artystyczna Klaudii Gaugier”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest na świecie od 1961 roku. Święto to jest okazją do podjęcia dyskusji na temat roli teatru i – szerzej – roli sztuki w życiu społecznym. Instytucje na całym świecie podejmują różnorodne działania, których celem jest m. in. uobecnianie sztuki w codzienności oraz wzmacnianie więzi międzyludzkich poprzez obcowanie z szeroko pojmowaną kulturą. W Dolnośląskiej Szkole Wyższej zaplanowano wernisaż słynnych Horka dolls, projekcję etiud filmowych oraz wystawę art booków.

Wernisażowi dzieł wrocławskiej artystki towarzyszyć będzie performance, do którego muzykę skomponował Szymon Orłowski. W trakcie wernisażu odbędą się również prezentacje etiud przygotowanych przez studentów sztuk nowoczesnych – Design Now! Etiudy wykonane w technice animacji poklatkowej, ożywiają ceramiczne przedmioty wykonane wcześniej przez studentów. Studenci DSW przygotowali też wystawę, której tematem są literackie narracje zobrazowane techniką kolażu. Efektem ich wspólnej pracy jest powstanie art booka – książki artystycznej, która łączy ze sobą ilustrację i układ typograficzny tekstu w harmonijną całość.

– Te i inne artystyczne działania w Galerii 55, choć treściowo i formalnie różne, pozostają w pewnych istotnych, nienarzucających się widzowi związkach. Propozycja ich odnajdywania i interpretowania to zaproszenie widzów do czynnego uczestnictwa w wydarzeniach – podkreśla prof. dr hab. Maria Reut, kierownik Wydziałowej Pracowni Sztuk Nowoczesnych w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Wystawa Horka dolls. Spojrzenia – lalki artystyczne Klaudii Gaugier
Wernisaż: 25 marca 2015 roku, godzina 17.00
Galeria 55 w Dolnośląskiej Szkole Wyższej
Wrocław

Dodaj komentarz