• 2015-03-21

Filmowe (ob)sesje w Kinie Praha: Fanatyk oraz gość specjalny

24 marca w kinie Praha odbędzie się kolejne spotkanie z filmem psychologicznym w ramach cyklu Filmowe (ob)sesje. Będzie można obejrzeć film Fanatyk w reżyserii Henry’ego Beana. Po projekcji filmu zapraszamy na dyskusje z ekspertami. Gościem specjalnym będzie aktor Robert Gonera.

Filmowe (ob)sesje, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Filmowe (ob)sesje, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Filmowe (ob)sesje to cykl spotkań, podczas których w wybrany wtorek każdego miesiąca prezentowane są filmy o tematyce psychologicznej. Celem projektu jest przybliżenie widzom problemów i zaburzeń natury psychologicznej oraz obalenie mitów i stereotypów z nimi związanych. Podczas dyskusji z ekspertami staramy się przeanalizować postępowania osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi, uzależnieniami oraz trudnymi relacjami w rodzinie.

Fanatyk – Danny (Ryan Gosling) pochodzi z żydowskiej rodziny, ale w pewnym momencie wyrzeka się swoich korzeni i buntuje się przeciwko Bogu, który według niego jest tyranem. Chłopak goli się na łyso i przyłącza się do grupy neonazistów, wśród których wyróżnia się nie tylko inteligencją lecz również skłonnością do przemocy, nawołując do eksterminacji Żydów. Co prowadzi Danny’ego do tak drastycznej zmiany poglądów? Czym jest zagubienie religijne? Skąd bierze się okrucieństwo i nienawiść wobec innych?

Po pokazie filmu Fanatyk zapraszamy na dyskusje z ekspertami z Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz aktorem Robertem Gonerą:

dr Agnieszka Bratkiewicz – psycholog, terapeuta. Zajmuje się prowadzeniem badań naukowych, działaniami terapeutycznymi, diagnostycznymi i edukacyjnymi (interwencja kryzysowa, warsztaty). Interesuje się psychologią kliniczną, psychoterapią, diagnozą psychologiczną oraz psychologią poznawczą.

dr Piotr Majewski – kulturoznawca. Zajmuje się badaniami wszelakich form tożsamości grupowych (narodowych, etnicznych, regionalnych, miejskich), mechanizmami społecznego.

aktor Robert Gonera – ukończył Wydział Aktorski PWST we Wrocławiu, gdzie obecnie należy do kadry pedagogicznej uczelni. Uhonorowany na FPFF w Gdyni za rolę młodego biznesmena, który decyduje się na makabryczne i ostateczne zlikwidowanie fikcyjnego długu w filmie Dług w reż. Krzysztofa Krauze. Otrzymał także Polskiego Orła 2000 dla najlepszego aktora.

Filmowe (ob)sesje, Fanatyk
Dystrybutor: Firework Pictures
24 marca 2015 roku
Kino Praha w Warszawie

Dodaj komentarz