• 2015-03-21

19. Międzynarodowe Sympozjum Beethoven

23 marca w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie rozpocznie się 19. Międzynarodowe Sympozjum Beethoven, jego następcy i kontynuatorzy: Brahms i Mahler. 

Plakat 19. Międzynarodowego sympozjum „Beethoven i jego następcy i kontynuatorzy: Brahms i Mahler" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat 19. Międzynarodowego sympozjum „Beethoven i jego następcy i kontynuatorzy: Brahms i Mahler" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Muzyka Ludwiga van Beethovena stanowi punkt centralny każdego z kolejnych sympozjów poświęconych twórczości tego wielkiego kompozytora. Tym razem temat został zdefiniowany jako: Beethoven i jego następcy i kontynuatorzy: Brahms i Mahler.

Pomysłodawcą i kierownikiem naukowym projektu jest prof. dr hab. Mieczysław Tomaszewski. Szeroko zakrojone główne hasło spotkania od razu wzbudziło duże zainteresowanie zaproszonych naukowców. Pozwala ono bowiem zarówno na wieloaspektowe ujęcie twórczości autora IX Symfonii (jego utworów symfonicznych, kameralnych, solowych), jak i na przywołanie nazwisk wielkich kompozytorów wymienionych w tytule – Brahmsa i Mahlera, a także na zaprezentowanie, zanalizowanie i interpretację wielu innych kompozycji dokumentujących trwałość, szerokość i wielostronność rezonansu twórczości patrona sympozjum, od Schuberta, Chopina i Dwořáka po Ivesa, Pendereckiego i Pärta.

19. Międzynarodowe Sympozjum Beethoven i jego następcy i kontynuatorzy: Brahms i Mahler.
Od 23 do 24 marca 2015 roku
Narodowa Galeria Sztuki Zachęta w Warszawie

Dodaj komentarz