• 2015-03-20

Zabójcza pewność Teatru Telewizji

23 marca o godz. 20.25 w Teatrze Telewizji TVP1 odbędzie się premiera spektaklu Zabójcza pewność na podstawie sztuki Marcusa Lloyda w reżyserii Mariusza Malca.

Teatr Telewizji, „Zabójcza pewność”, reż. Mariusza Malca, fot. Ireneusz Sobieszczuk (źródło: materiał prasowy organizatora)

Teatr Telewizji, „Zabójcza pewność”, reż. Mariusza Malca, fot. Ireneusz Sobieszczuk (źródło: materiał prasowy organizatora)

Zabójcza pewność to mroczny thriller trzymający widza w napięciu od pierwszej sceny, aż do zaskakującego zakończenia. Sztuka jest debiutem współczesnego angielskiego dramatopisarza i scenarzysty Marcusa Lloyda. Akcja rozgrywa się w Londynie podczas spotkania dwójki ludzi. Elizabeth (Magdalena Cielecka), była baletnica poruszająca się teraz na wózku, zaprasza do swojego domu przystojnego i charyzmatycznego aktora Michaela (Grzegorz Małecki), który w okresie bezrobocia popada w alkoholizm. Niepełnosprawna kobieta prosi o przeczytanie swojej sztuki i oferuje mężczyźnie sowite wynagrodzenie. Michael przyjmuje propozycję, która po niedługim czasie przyjdzie go dużo kosztować.

Spektakl to prawdziwy popis dwóch kreacji aktorskich. Emocjonalne bogactwo postaci, odtwarzanych przez Grzegorza Małeckiego i Magdalenę Cielecką, buduje niepowtarzalną atmosferę napięcia i zaskakujących zwrotów akcji. Grzegorz Małecki kreuje mężczyznę, który z pewnego siebie aktora zmienia się we wrak człowieka. Magdalena Cielecka zaś w swojej roli pokazuje kobiecą twarz pełną drwiny i manipulacji. Psychologiczny thriller to pełna fascynacji opowieść o sytuacji bez wyjścia, na granicy świata realności i fikcji.

Twórcy spektaklu:
Autor: Marcus Lloyd
Tytuł oryginalny: Dead Certain
Autor przekładu: Bogusława Plisz-Góral
Reżyseria: Mariusz Malec
Zdjęcia: Jan Holoubek
Muzyka: Andrzej Milanowski
Kostiumy: Aleksandra Staszko
Obsada: Magdalena Cielecka (Elizabeth), Grzegorz Małecki (Michael), Aleksandra Prykowska (asystentka Elizabeth)

Zabójcza pewność
23 marca 2015 o godz. 20.25
Teatr Telewizji TVP1
Warszawa

Dodaj komentarz