• 2015-03-20

Wiosenne Koncerty Gitarowe

W dniach od 21 do 29 marca Zamek Książąt Pomorskich zaprasza wszystkich melomanów na osiemnastą już edycję Wiosennych Koncertów Gitarowych.

Wiosenne Spotkania Gitarowe (źródlo: materiały prasowe)

Wiosenne Spotkania Gitarowe (źródlo: materiały prasowe)

Podobnie jak w zeszłym roku, ze względu na trwający remont części zamkowych wnętrz, koncerty odbywać się będą w sali królowej Katarzyny Leszczyńskiej, która znakomicie sprawdziła się pod względem akustycznym podczas zeszłorocznego gitarowego święta. W tym sezonie zaplanowanych zostało pięć koncertów. Będą one okazją do wysłuchania zarówno cenionych w świecie artystów, jak i młodych, rozpoczynających dopiero karierę muzyków.

Festiwal zainauguruje koncert dawno nie goszczącego w naszym mieście znakomitego wrocławskiego gitarzysty Waldemara Gromolaka (21.03), który promuje nową płytę. Wieczór ten niewątpliwie przyniesie odbiorcom wielką satysfakcję, gdyż stosunkowo rzadko mamy okazję słuchać brzmienia gitary z towarzyszeniem orkiestry, a kulminacyjną częścią koncertu Waldemara Gromolaka będzie właśnie wykonanie przepięknego Concierto del Sur meksykańskiego twórcy Manuela Marii Ponce. Z solistą wystąpi Szczecińska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna.

Wiosenne Koncerty Gitarowe
Od 21 do 29 marca 2015 roku
Zamek Książąt Pomorskich
Szczecin

Dodaj komentarz