• 2015-03-20

Multidyscyplinarny spektakl Passion

23 marca w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odbędzie się spektakl Passion. To przedsięwzięcie, które skupia w sobie takie sztuki, jak balet, teatr, improwizacja, performance, video-art oraz… pokaz fryzjerstwa.

„Passion”, reż. Piotr Hull, Martyna Iwańska (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Passion”, reż. Piotr Hull, Martyna Iwańska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Udział biorą między innymi znakomite aktorki Marieta Żukowska oraz Agnieszka Żulewska, a także soliści Polskiego Baletu Narodowego. Producentem, autorem scenariusza i współ-reżyserem (razem z Martyną Iwańską) jest Piotr Hull – właściciel salonu fryzjerskiego oraz wydawca magazynu modowo-kulturalnego.

Spektakl, składający się z 7 części, łączy w sobie takie dyscypliny jak: balet, teatr, muzyka, improwizacja, performance, video-art w reżyserii utalentowanej Martyny Iwańskiej… oraz pokaz fryzjerstwa. Mimo swojego artystycznego wyrazu, jest on zaprojektowany z matematyczną precyzją. Towarzyszy mu liczba 14 – odpowiadająca Pasji właśnie. Akcja rozegra się na 14 polach szachownicy, pojawi się 14 modelek (wśród nich Katarzyna Butowtt, Katarzyna Smolińska i Agata Ubysz), które w dwóch podejściach czesać będzie 7 fryzjerów w 14 ruchach. Elementem spektaklu będzie też 14 określeń dla pasji, z czego 13 pochodzi od absolutnie przypadkowych osób, a 14 – od Piotra Hulla.

W spektaklu pasja zostanie przedstawiona jako forma eskapizmu, jednak nie chorobliwego, a wyzwalającego. Jak mówi Piotr Hull, dla niego pasja jest drogą do wolności, kluczem otwierającym klatkę zobowiązań, sposobem na wymknięcie się przytłaczającej rzeczywistości. Jego zdaniem tylko ci z nas, którzy żyją oddając się swojej pasji są prawdziwie wolni. Drugim dylematem, jaki porusza spektakl, jest kwestia wieczności i dążenia do niej. Każdy artysta chce być zapamiętany, a poprzez swoją sztukę szuka drogi do sławy i nieśmiertelności.

Mentorem i opiekunem przedsięwzięcia jest Krzysztof Materna. W projekcie biorą udział także: aktorki Marieta Żukowska i Agnieszka Żulewska, soliści Polskiego Baletu Narodowego: Aleksandra Liashenko i Paweł Koncewoj oraz najlepsi mistrzowie sztuki fryzjerskiej w Polsce. Dyrektorem muzycznym przedsięwzięcia jest Paweł Lucewicz, przy udziale Leszka Lorenta.

Rolę przewodnika, niemal niemego poruszyciela różnych światów, zagra Marieta Żukowska – utytułowana aktorka teatralna, szerszej Publiczności znana z filmów Generał, W imieniu diabła, Ciacho oraz seriali: Majka, Instynkt, czy Hotel 52. W rolę jej alter-ego wcieli się Agnieszka Żulewska, którą już wkrótce zobaczymy w wyczekiwanym filmie Chemia. Przeprowadzą widzów przez 7 kolejnych części spektaklu: Początek, Ciszę, Pustkę, Wnętrze, Serce, Wieczność oraz Zakończenie.

Spektakl w reżyserii Piotra Hulla na deskach Teatru Wielkiego gościł już w zeszłym roku.

Spektakl Passion
23 marca 2015 roku
Opera Narodowowa w Warszawie

Dodaj komentarz