#MASHUP – wystawa Dagma Art w Filharmonii Szczecin

Od 25 marca w nowym budynku Filharmonii Szczecin w Szczecinie będzie można oglądać wystawę malarstwa #MASHUP, podczas której katowicka galeria Dagma Art zaprezentuje ponad 40 dzieł ośmiu artystów.

Wystawa „#MASHUP”, Dagma Art w Filharmonii Szczecin (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa „#MASHUP”, Dagma Art w Filharmonii Szczecin (źródło: materiały prasowe organizatora)

Galeria Dagma Art wykorzystuje termin mashup odnoszący się do połączeń międzygatunkowych w celu przedstawienia malarstwa kontrastowego. Mashup to dosłownie kombinacja rzeczy z różnych źródeł. Termin ten jest stosowany głównie w muzyce i oznacza połączenie ze sobą dwóch lub więcej utworów z różnych gatunków muzycznych w celu osiągnięcia nowej, spójnej kompozycji. W odróżnieniu jednak od terminologii stosowanej w muzyce, tutaj przez jednego twórcę, a przez samą galerię, która zestawia ze sobą artystów. Pozwala to z jednej strony docenić każdego z nich z osobna, a z drugiej stwarza okazję by porównać techniki, tematykę czy sposób przedstawienia.

Mashup jest tylko zasugerowany przez galerię, reszta należy wyłącznie do widza. Kompozycja jaka powstanie jest w głównej mierze kierowana kolażem podobieństw i różnic, które łączą się w zgrabną całość bądź wykluczają. – mówi Mateusz Kudzia kurator wystawy galerii Dagma Art.

Na wystawie #MASHUP będzie można również zobaczyć i porównać niektóre prace oryginalne z ich odpowiednikami w formie giclée. Na wystawie zostanie zaprezentowane malarstwo: Dominika Jasińskiego, Tomasza Kucharskiego, Salome Hidalgo, Marioli Jaśko, Kamili Gruszeckiej, Baśki Wesołowskiej, Moniki Mysiak i Dariusza Wilka. Wystawa zorganizowana jest przy współpracy szczecińskiej Galerii Orient.

Wystawa #MASHUP
Od 25 marca do 17 kwietnia 2015 roku
Współpraca: Galeria Orient w Szczecinie
Nowy budynek Filharmonii Szczecin
Szczecin

Dodaj komentarz