• 2015-03-20

Fotografia Swoją drogą. Galeria Bielska BWA

20 marca w Galerii Bielskiej BWA otwarta zostanie nowa wystawa fotografii studentów Uniwersytetu Śląskiego pt. Swoją drogą.

Joanna Hetman, bez tytułu (źródło: materiały prasowe organizatora_

Joanna Hetman, bez tytułu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Swoją drogą – tak zatytułowana jest niewielka wystawa podsumowująca pierwszy rok działalności koła naukowego Technicolor, założonego w Pracowni Fotografii prof. Witolda Jacykowa w Instytucie Sztuki w Cieszynie na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zaprezentowane fotografie są zapisem indywidualnych doświadczeń, emocji i twórczych eksperymentów. Każdy z młodych artystów w inny sposób patrzy na życie, inaczej interpretuje zjawiska, z którymi się styka, w inny sposób o nich opowiada, dlatego formuła wystawy jest otwarta, a tym, co łączy autorów prac jest ciekawość świata i poszukiwani ewłasnej drogi.

Swoje fotografie przedstawiają: Tadeusz Bodziony, Beata Brzoza, Katarzyna Ciba, Joanna Hetman, Justyna Hudzik, Angelika Leżańska, Maria Michałek, Aneta Miśkowiec, Barbara Szlauer, Małgorzata Szram. Opiekunem koła jest Małgorzata Łuczyna, asystentka w Zakładzie Teorii Sztuki i Fotografii Artystycznej cieszyńskiego Instytutu Sztuki. Małgorzata Łuczyna jest absolwentką edukacji artystycznej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (2006). Zajmuje się fotografią, sztuką nowych mediów, różnymi formami działania w przestrzeni publicznej. Uczestnicy wystawy wykonają także kolejny kredowy mural na ścianie Klubokawiarni Aquarium.

Wystawa fotografii studentów Uniwersytetu Śląskiego – Swoją drogą
Wernisaż 20 marca 2015 roku, godz. 18.30
Wystawa czynna od 20 marca do 12 kwietnia 2015 roku
Galeria Bielska BWA
Bielsko-Biała

Dodaj komentarz