• 2015-03-19

Koncert {oh!} Orkiestry Historycznej

Tegoroczny sezon {oh!} Orkiestry Historycznej zainaugurowany zostanie koncertem na Zamku Królewskim w Warszawie, 22 marca. W ramach cyklu Mecenasi Sztuki, {oh!} wykona program nawiązujący do działalności Fundacji Teresy Sahakian, która sprawuje pieczę nad zbiorami dzieł sztuki wschodniej (kobierce i tkaniny orientalne), przekazanymi przez jej fundatorkę, a eksponowanymi w przestrzeniach Zamku Królewskiego.

Koncert {oh!} Orkiestry Historycznej, fot. Magdalena Hałas (źródło: materiały prasowe)

Koncert {oh!} Orkiestry Historycznej, fot. Magdalena Hałas (źródło: materiały prasowe)

W programie znajdą się utwory poświęcone tematyce orientu, takich kompozytorów jak H. Purcell. M. Corette czy F. Couperin, a także te o bardziej międzynarodowym charakterze G. Ph. Telemanna – Völker-Ouvertüre oraz nawiązujące do Polski, Concerto polonois.

{oh!} Orkiestra Historyczna założona została w 2012 r. w Katowicach przez grupę instrumentalistów – entuzjastów i pasjonatów muzyki dawnej, skupionych wokół koncertmistrzyni Martyny Pastuszka oraz menedżera Artura Malke. Poświęcając się wykonawstwu historycznemu, członkowie {oh!} Orkiestry nie zapominają o najważniejszym, czyli jak najbliższym dotarciu z muzyką do odbiorców. W ciągu 3 lat działalności zespół stał się rozpoznawalnym zarówno w skali ogólnopolskiej jak i międzynarodowej, czego dowodem są zaproszenia na wiele festiwalei zarówno w kraju jak i za granicą, na których {oh!} występuje promując jednocześnie miasto Katowice.

Wśród zapraszanych gości – solistów można wymienić: Olgę Pasiecznik, Kaia Wessela, Karola Kozłowskiego, Karolinę Brachman, Jakuba Burzyńskiego, Georgesa Barthela, Marcina Świątkiewicza, Piotra Olecha, Krzysztofa Firlusa, Marzenę Michałowską, Jana Tomasza Adamusa. W ubiegłorocznym kalendarzu {oh!} Orkiestry Historycznej znalazły się koncerty m. in. na międzynarodowych festiwalach w Częstochowie, Gliwicach, Tarnowie i Warszawie, a także koncerty zagraniczne: w Brnie, Pradze oraz Stambule i Ankarze. Zespół dokonał również pierwszych nagrań płytowych, które zostaną wydane w tym roku.

Koncert {oh!} Orkiestry Historycznej
22 marca 2015 roku
Zamek Królewski w Warszawie

Dodaj komentarz