• 2015-03-18

Wieczór wspomnień o Tadeuszu Konwickim

W ramach ogólnopolskiego programu – Dotknij Teatru, przygotowywanego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru – Teatr Współczesny w Warszawie zaprasza 30 marca na wieczór wspomnień o Tadeuszu Konwickim, połączony z projekcją spektaklu Wniebowstąpienie w adaptacji i reżyserii Macieja Englerta.

„Wniebowstąpienie” (źródło: materiały prasowe)

„Wniebowstąpienie” (źródło: materiały prasowe)

W kwietniu 2002 roku w Teatrze Współczesnym odbyła się premiera scenicznej adaptacji powieści Tadeusza Konwickiego – „Wniebowstąpienie. Zakończyły ją nadspodziewanie długie, istotne – i pamiętane przez wielu z nas do dziś – rozmowy z Autorem. To jest dodatkowym powodem by spotkać się w gronie Jego przyjaciół i wiernych czytelników, aby rozmawiać o fenomenie Osoby i twórczości Tadeusza Konwickiego. W dobie, kiedy tak szybko wszystko przemija i tak łatwo o wszystkich zapominamy, jesteśmy to Jemu, ale też i sobie winni.

  • 30 marca 2015 roku, godz. 19.00 wieczór wspomnień i pokaz rejestracji spektaklu.
  • 31 marca 2015 roku, godz. 19.00 pokaz rejestracji spektaklu.

Tadeusz Konwicki Wniebowstąpienie– projekcja spektaklu Teatru Telewizji z 2005 roku. Adaptacja i reżyseria: Maciej Englert; scenografia: Marcin Stajewski; zdjęcia: Michał Englert; kostiumy: Anna Englert; muzyka: Zygmunt Konieczny.

W obsadzie: Maja Komorowska, Monika Kwiatkowska, Iwona Wszołkówna, Piotr Adamczyk, Janusz Michałowski, Krzysztof Stelmaszyk, Andrzej Zieliński i inni.

Wieczór wspomnień o Tadeuszu Konwickim
30 i 31 marca 2015 roku
Teatr Współczesny w Warszawie

Dodaj komentarz