Nowe heurystyki. Filip Gabriel Pudło

21 marca w Galerii Imaginarium w Łodzi odbędzie się wernisaż wystawy Filipa Gabriela Pudło Nowe heurystyki.

Filip Gabriel Pudło, wystawa „Nowe heurystyki” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Filip Gabriel Pudło, wystawa „Nowe heurystyki” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Idea nowych heurystyk jest próbą powiązania ze sobą trzech dyscyplin: ekonomii, technologii oraz sztuk wizualnych. Pytania stawiane w prezentowanych realizacjach, z jednej strony są efektem obserwacji zjawisk gospodarczo-politycznych oraz kryzysu zapoczątkowanego w 2007 roku; z drugiej strony, są wynikiem zainteresowania technologią, jej rozwojem i rolą we współczesnym świecie. Sztuka na tych polach podejmuje dialog oraz staje się eksperymentem w zakresie form prezentacji idei dotyczących ekonomii i technologii.

Na wystawie przedstawiono generatywne instalacje, które w czasie rzeczywistym pozyskują z zasobów sieciowych bieżące informacje, przetwarzają je, a następnie prezentują w autonomicznej formie. Próba wizualizacji rynków finansowych i szumu informacyjnego umieszcza widza w immersyjnej przestrzeni światowej ekonomii. Zestawienie treści ekonomicznych z metodami nieukierunkowanych działań artystycznych ma być impulsem do poszukiwania odpowiedzi na pytanie: co sztuka może wnieść do nauki i jaki może być jej udział w poszerzaniu naszej wiedzy o świecie?

Filip Gabriel Pudło – jest absolwentem Politechniki Warszawskiej i Szkoły Filmowej w Łodzi. Realizuje prace wideo oraz programuje instalacje. Prowadzi zajęcia z projektowania gier komputerowych. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Wystawa Filipa Gabriela Pudło Nowe heurystyki
Kurator: Magdalena Świątczak
Od 21 marca do 4 kwietnia 2015 roku
Wernisaż: 21 marca 2015 roku, godzina 18.00
Galeria Imaginarium
Łódź

Dodaj komentarz