• 2015-03-14

XI Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki Pamiętajcie o ogrodach

Od 20 do 22 marca, podczas trzech dni XI Wiosennego Festiwalu Artystów Piosenki Pamiętajcie o ogrodach w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ wystąpią m.in.: Grzegorz Turnau, Jacek Królik, Mela Koteluk oraz aktorzy Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Festiwal „Pamiętajcie o ogrodach” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal „Pamiętajcie o ogrodach” (źródło: materiały prasowe organizatora)

20 marca, godz. 19.00
Grzegorz Turnau (śpiew, fortepian) & Jacek Królik (gitara)
Wieczór Sowich Piosenek

Wieczór sowich piosenek to dwoista propozycja. Po pierwsze – spotkanie dwóch kolegów – Grzegorza Turnaua i Jacka Królika, z których jeden nie umie grać na gitarze, a drugi na fortepianie. Po drugie – wieczór składający się z piosenek sowich (co sugeruje mądrość, ale i drapieżność), a więc nie tylko swoich (zamiana dwóch liter otwiera pole do wielu cytatów i interpretacji). W programie usłyszymy utwory z tekstami w co najmniej dwóch językach i niektóre dwa razy bardziej znane od innych. Po trzecie – obaj panowie dwoją się (a nawet troją), by zatuszować brak innych instrumentów, i to przez blisko dwie godziny. Na widowni mile widziane są pary (wiele wątków erotycznych), zaś widzowie indywidualni mogą czuć się podwójnie zaproszeni. Gra słów (sów) przez cały wieczór.

W programie, poza utworami z repertuaru Grzegorza Turnaua, piosenki m.in. Billy Joela, Marka Grechuty, Johna Lennona i Starszych Panów.

21 marca (sobota), godz. 19.00
Mela Koteluk
Spadochron & Migracje

 • Mela Koteluk – śpiew
 • Ola Chludek – chórek
 • Miłosz Wośko – instrumenty klawiszowe
 • Tomasz Krawczyk – gitara, ukulele
 • Krzysztof Łochowicz – gitara
 • Kornel Jasiński – bas
 • Robert Rasz – perkusja

Zadebiutowała w 2012 roku albumem Spadochron, który odniósł ogromny sukces i zyskał tytuł Platynowej Płyty. Album zawiera dwanaście autorskich kompozycji, które stanowią połączenie popu i brzmień o charakterze alternatywnym. Całość tworzy historię opowiedzianą w bezpretensjonalny sposób, łączący klimat liryczno-poetycki z przestrzenią rockową. Za debiutancką płytę artystka otrzymała dwa Fryderyki 2013 w kategoriach Album Roku i Debiut Roku. Laureatka Nagrody Artystycznej Miasta Toruń im. Grzegorza Ciechowskiego, jak również plebiscytu Gazety Wyborczej Ale Sztuka.

22 marca (niedziela), godz. 18.00
Peter Asmussen
Za chwilę. Cztery sposoby na życie i jeden na śmierć
Muzyczny spektakl z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

 • Adaptacja i reżyseria: Iwona Kempa
 • Scenografia: Iwona Kempa, Anna Sekuła
 • Muzyka i opracowanie muzyczne: Bartosz Chadecki
 • Muzyka: Dawid Rudnicki
 • Występują: Bożena Adamek / Dominika Bednarczyk/ Dorota Godzic/ Marta Konarska / Anna Tomaszewska / Dawid Rudnicki – fortepian

Prawdziwy koncert na pięć kobiet współczesnego mistrza skandynawskich klimatów, najsłynniejszego dramatopisarza duńskiego i współautora scenariusza genialnego filmu Przełamując fale w reżyserii Larsa von Triera. Krok po kroku wnikamy w skomplikowane koleje życia bohaterek, których opowieści prowadzą do bulwersującego i niespodziewanego zakończenia.

XI Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki Pamiętajcie o ogrodach
Od 20 do 22 marca 2015 roku
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ
Nowy Sącz

Dodaj komentarz