Milan Kohout. Jak stajemy się bezdomni w Centrum Sztuki WRO

Od 19 marca w Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu będzie można oglądać instalację wideo Milana Kohouta Jak stajemy się bezdomni. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu Text Exposure.

Milan Kohout, „Jak stajemy się bezdomni”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Milan Kohout, „Jak stajemy się bezdomni”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Instalacja wieloekranowa przedstawia dokumentację działania czeskiego performera Milana Kohouta, który w w listopadzie ubiegłego roku brał udział w sympozjum Mediacja sztuki w przestrzeni publicznej, organizowanym przez Katedrę Mediacji Sztuki wrocławskiej ASP we współpracy z Biurem Festiwalowym ESK 2016, w ramach projektu Wrocław – wejście od podwórza.

Milan Kohout postanowił przenieść na jeden dzień sferę domową w miejsce powszechnie dostępne – do jednego z wrocławskich tramwai. Wraz z trójką studentów Mediacji Sztuki jeździł zatłoczoną komunikacją miejską, przenosząc zachowania, czynności oraz przedmioty na co dzień związane z przestrzenią czysto domową i podwórkową do publicznej, poddając w dyskusję znaczenia miejsc, w których możemy czuć się swobodnie oraz sprawdzając, na ile jest to społecznie akceptowalne.

Wystawa z cyklu Test Exposure przygotowana przez studentów katedry Mediacji Sztuki ASP we Wrocławiu w ramach przedmiotu Projekty kuratorskie pod kierunkiem Piotra Krajewskiego.

Wystawa Milana Kohouta Jak stajemy się bezdomni
Od 19 marca do 7 kwietnia 2015 roku
Wernisaż: 19 marca 2015 roku, godzina 17.00
Centrum Sztuki WRO
Wrocław

Dodaj komentarz