• 2015-03-14

Dopokąd | Premierowy recital Tyńca

23 marca nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ, ukaże się płyta Krzysztofa Tyńca Dopokąd, na którą składa się w większości autorski repertuar artysty. Dopokąd to nie tylko album. 20 marca na scenie Teatru Ateneum w Warszawie będzie miała miejsce premiera recitalu Krzysztofa Tyńca, pod tym samym tytułem.

„Dopokąd", Krzysztof Tyniec (źródło: materiały prasowe)

„Dopokąd", Krzysztof Tyniec (źródło: materiały prasowe)

Na płycie Dopokąd Krzysztof Tyniec prezentuje w większości autorskie teksty. W jego repertuarze znalazło się również kilka piosenek, które podarował artyście Krzysztof Piasecki. Wątki dominujące w utworach Tyńca są bliskie współczesnym ludziom. Często poruszają prozaiczne, ale ważne i nie pozbawione głębi, tematy. Artysta śpiewa o miłości – tej prawdziwej oraz tej chwilowej i szybko przemijającej, o silnych zauroczeniach i zamroczeniach, o upływie czasu i zwykłych problemach dnia codziennego. Artyście udaje się mówić o ważnych i poważnych tematach w sposób lekki, pełen wdzięku oraz bardzo dowcipny.

Z wielką pogodą ducha i spokojem, który tak ważny jest zwłaszcza dziś, w zwariowanym i zabieganym świecie.

Słuchając płyty Krzysztofa Tyńca dowiemy się, że ma duży dystans do siebie, swojego zawodu i swoich osiągnięć. Aktor z przymrużeniem oka traktuje swoją wygraną w najbardziej widowiskowym tanecznym telewizyjnym show, a także popularny portal społecznościowy, na którym coraz częściej toczy się życie. Tyniec zabiera słuchaczy na spacer po Saskiej Kępie, pokazując jak bliskie jest mu to miejsce.

Koncert Krzysztofa Tyńca, Dopokąd
20 marca 2015 roku
Teatr Ateneum w Warszawie

Premiera płyty Dopokąd
23 marca 2015 roku
Wytwórnia Muzyczna MTJ

Dodaj komentarz