Do zobaczenia – Monika Masłoń

20 marca w Galerii Manhattan w Łodzi odbędzie się wernisaż wystawy video Do zobaczenia Moniki Masłoń.

Monika Masłoń „Do zobaczenia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Monika Masłoń „Do zobaczenia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Moniki Masłoń zatytułowana Do zobaczenia to wizualna gra, którą artystka prowadzi z widzem. Realizacje video, składające się na ekspozycję, włożone w nieoczywisty kontekst i stylistykę, przybliżają się w większym stopniu do fotografii lub monochromatycznych rysunków. Widz skonfrontowany z pracami odkrywa, że nic nie jest takie jakim się mu wydaje. Wprowadza go to w konsternacje, w naturalny sposób próbuje rozwikłać obserwowany proces. Po krótkiej chwili, kiedy ma wrażenie, że już wszystko rozumie, sens nagle znowu mu się wymyka i wchodzi w wizualną łamigłówkę od początku.

Monika Masłoń poprzez swoje realizacje stawia pytania o to co jest, a co staję się jedynie owocem naszej wyobraźni lub wymuszeniem projektowanym przez nasz mózg. Składające się na wystawę prace eksplorują wieloznaczność, zachęcają do zabawy z percepcją, która nie zawsze okazuje się być oczywista.

Monika Masłoń „Do zobaczenia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Monika Masłoń „Do zobaczenia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Monika Masłoń – jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi gdzie studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa, na kierunku Grafika w zakresie multimediów. Dyplom w 2008 roku, w Pracowni Fotografii pod kierunkiem prof. Grzegorz Przyborka – instalacja fotograficzna Małe Rzeczy oraz w Pracowni Fotografii i Obrazu Video prowadzonej przez prof. Konrada Kuzyszyna. Obecnie jest studentką IV-go roku studiów doktoranckich w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi (na Wydziale Operatorskim, Realizacji Telewizyjnej i Fotografii), gdzie realizuje pracę doktorską pt. Do zobaczenia, pod kierunkiem prof. Józefa Robakowskiego. Od 2011 roku jest pracownikiem Instytutu Edukacji Artystycznej w Warszawie. W 2014 roku odbyła rezydencję artystyczną w Objectifs – Centre of Photography and Film w Singapurze. Brała udział w wielu wystawach i pokazach. Pokazywała swoje prace m. in. podczas festiwali: danubeVIDEOARTfestival 2013 (Austria), Łódź Czterech Kultur 2012-GENERACJE, Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej (2011, 2009), Focus Łódź Biennale 2010, Fotofestiwal 2009 (Łódź), Camerimage (2008) oraz wystaw m. in. w: Muzeum Sztuki w Łodzi (2013), Projekcie Kordegarda – Filii Zachęty Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie (2010), Galerii Manhattan w Łodzi (2010), Galerii EL w Elblągu (2010), galerii Flottmann-Hallen w Herne (2009), Galerii Studio w Warszawie (2009), Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (2009).

Wystawa Do zobaczenia – Monika Masłoń
Wernisaż 20 marca 2015 roku, godz. 19.00
Wystawa czynna od 20 marca do 17 kwietnia 2015 roku
Galeria Manhattan w Łodzi

Dodaj komentarz