Łukasz Prus-Niewiadomski – Świat jest w grze

13 marca w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu odbędzie się wernisaż wystawy Łukasza Prusa-Niewiadomskiego Świat jest w grze.

Łukasz Prus-Niewiadomski, „Świat jest w grze” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łukasz Prus-Niewiadomski, „Świat jest w grze” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt Świat jest w grze jest projektem otwartym, na jego program składają się osobne wideoinstalacje, które autor prezentuje pojedynczo, bądź w różnych zestawieniach – dla Wozowni artysta przygotował kolejną nową odsłonę tego projektu.

Częstym punktem wyjścia prac Łukasza Prusa-Niewiadomskiego są dokamerowe performansy, w których artysta stara się wyrazić emocje lub prezentuje swoje ciało w sytuacjach ekstremalnych doznań i ograniczeń. Autor odnosi się do kondycji człowieka pozostającego w zależności od społecznych uwarunkowań i stereotypów, uwikłanego w środowisko kulturowe wyznaczające granice akceptowanych zachowań i formujące reguły współżycia – mówi Łukasz Kropiowski

Łukasz Prus-Niewiadomski – urodził się w 1985 roku w Oranie w Algierii. Jest artystą multimedialnym, performerem, fotografem, twórcą video oraz instalacji. Ukończył Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Prezentował swoje prace m.in. na 15. Biennale Sztuki Mediów Pioneering Values we Wrocławiu, w Ośrodku Propagandy Sztuki w Łodzi, w Brotfabrik w Berlinie, w KinoLabie w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, w Galerii Studio w Warszawie, w Bunkrze Sztuki w Krakowie. Brał udział w Kontekstach – Festiwalu Sztuki Efemerycznej w Sokołowsku. Uczestniczył w polsko-norweskim projekcie artystycznym Shaping Time organizowanym przez PWSFTviT w Łodzi oraz Flaggfabrikken – Centrum Sztuki Współczesnej i Fotografii w Bergen. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Wystawa Łukasza Prusa-Niewiadomskiego Świat jest w grze
Od 13 marca do 12 kwietnia 2015 roku
Wernisaż: 13 marca 2015 roku, godzina 18.00
Galeria Sztuki Wozownia
Toruń

Dodaj komentarz