• 2015-03-11

Short Waves Festival 2015 – festiwal kina krótkometrażowego

W dniach od 6 marca do 29 marca odbędzie się festiwal kina krótkometrażowego Short Waves Festival. Jego zasięg obejmuje obecnie ponad 70 miast w kraju, Europie i poza kontynentem.

Short Waves Festival, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Short Waves Festival, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podzielony jest na dwie części: multilokacyjną (6.03 – 22.03.2015, Polska i Świat) oraz stacjonarną (22.03 – 29.03.2015, Poznań).

W ramach tej pierwszej wyruszamy w globalną trasę konkursową z zestawem Short Waves Grand Prix i pokazami specjalnymi w wybranych miastach. Kończymy ją w Poznaniu, gdzie 22 marca odbędzie się 8-dniowe święto krótkiego kina. To tutaj, 29 marca, poznamy najlepsze filmy tegorocznej edycji SWF i nazwiska zwycięzców.

Na konkurs składają się różnorodne gatunkowo, najnowsze polskie produkcje krótkometrażowe, których głównym kryterium jest jakość artystyczna. Widzowie w różnych miastach oddają głosy na najciekawsze ich zdaniem filmy.
Pisząc o tegorocznej edycji należy zauważyć, że polskie filmy krótkometrażowe znów są na fali. Tym razem rekordowo wielkiej, bo Short Waves Grand Prix Tour rusza w trasę przez 6 kontynentów. W tym wyjątkowym konkursie o nagrodę polskiej i światowej publiczności walczy 7 tytułów, a wśród nich dokumenty, animacje, teledyski i film fabularny. Jak zwykle publiczności festiwalu organizatorzy gwarantują solidną dawkę emocji i spory kłopot z wyborem.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 29 marca, podczas uroczystej gali w Poznaniu.

Short Waves Festival
Od 6 marca do 22 marca 2015 roku – cała Polska
Od 22 marca do 29 marca 2015 roku – Poznań

Dodaj komentarz