• 2015-03-10

Fotografie Katarzyny Warańskiej w Galerii Nierzeczywistej

13 marca w Galerii Nierzeczywistej w Rzeszowie odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Katarzyny Warańskiej Przenikanie.

Plakat wystawy Katarzyny Warańskiej „Przenikanie” (źródła: materiały prasowe organizatora)

Plakat wystawy Katarzyny Warańskiej „Przenikanie” (źródła: materiały prasowe organizatora)

Prace pod nazwą Przenikanie Katarzyny Warańskiej w Galerii Nierzeczywistej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego to efekt poszukiwań i interpretacji fotograficznych. Od dłuższego czasu autorka pracuje nad cyklami prac, które nie są dosłownym pokazywaniem naszej rzeczywistości, a bardziej krążą na granicy wspomnianych dziedzin sztuki takich jak grafika i malarstwo. W pracach rzeczywistość przeplata się z niedopowiedzeniami, świat realny z tym co w naszej wyobraźni – swoiste przenikanie krajobrazu.

Katarzyna Warańska – architekt krajobrazu i wnętrz, fotograf, podróżnik. Laureatka konkursów fotograficznych, autorka wystaw indywidualnych i zbiorowych. Członek Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego oraz Rzeszowskiej Akademii Fotografii. Instruktor Fotografii Krajoznawczej PTTK, społecznik i współorganizator inicjatyw kulturalnych.

W swoich pracach skupia się głównie na pejzażu. Wiele inspiracji czerpie z Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Często za pomocą aparatu i obiektywu, bez pomocy zbędnych środków postprodukcji, kreuje krajobraz na wzór grafik, akwareli czy olejnych obrazów. Jej prace są minimalistyczne, czasem bardzo graficzne i czyste formą, innym razem bardzo malarskie pełne subtelnie dobranych kolorów.

Wystawa fotografii Katarzyny Warańskiej Przenikanie
Wernisaż 13 marca 2015 roku, godz, 18.00
Wystawa czynna od 13 marca do 2 kwietnia 2015 roku
Galeria Nierzeczywista Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego
Rzeszów

Dodaj komentarz