• 2015-03-07

Agnieszka Grochowska w filmie System, prod. Ridley Scott

24 kwietnia wejdzie do kin amerykańska produkcja SYSTEM (Child 44). Obok takich gwiazd jak Tom Hardy czy Gary Oldman zobaczymy na ekranie Agnieszkę Grochowską. Producentem filmu jest Ridley Scott.

„SYSTEM", reż. Daniel Espinoza (źródło: materiały promocyjne dystrybutora)

„SYSTEM", reż. Daniel Espinoza (źródło: materiały promocyjne dystrybutora)

Moja rola nie jest duża, ale wcielam się w dość kluczową postać – od niej zaczyna się cała akcja. Napędzam głównego bohatera do działania.
– mówi o swojej roli Agnieszka Grochowska.

Agnieszka Grochowska otrzymała role w filmie na podstawie nagrania, które wysłała do producentów. Została wybrana spośród tysięcy kandydatów. Warto dodać, że gdy przyjechała na zdjęcia, okazało się, że ze względu na nią, reżyser zdecydował się na znaczne rozbudowanie jej roli.

Bardzo dobrze wspominam pracę nad tym filmem. Poziom profesjonalizmu hollywoodzkich projektów oraz zaangażowanie ekipy w film są naprawdę niezwykłe. Każdy, kto gra choćby epizodyczną rolę, na planie traktowany jest jak pełnoprawny aktor, stawiane są mu takie same wymagania – każdy ma zagrać najlepiej jak potrafi, nawet jeśli scena miałaby być powtarzana cały dzień
– wspomina Grochowska.
Zrozumiałam, że Hollywood to nie czerwony dywan i blichtr tylko ciężka praca. Możliwość spotkania tych wszystkich ludzi była fantastyczna. Sprawili wrażenie bardzo skromnych, skoncentrowanych na pracy i szczęśliwych że są właśnie w tym miejscu.

Reżyseria: Daniel Espinoza (Safe House, Szybki cash)

Obsada:

  • Tom Hardy (Mroczny Rycerz powstaje, Incepcja, GangsterLocke)
  • Noomi Rapace (Millenium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, Prometeusz)
  • Gary Oldman (SziegMroczny Rycerz powstaje)
  • Vincent Cassell (Nieodwracalne)
  • Agnieszka Grochowska (Wałęsa. Człowiek z nadziei, W ciemności)

Wyprodukowana przez Ridleya Scotta ekranizacja, wydanej także w Polsce, bestsellerowej powieści Ofiara 44 Toma Roba Smitha.

Stalinowska Rosja. Lew Stiepanowicz Demidow (Tom Hardy) to młody funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego sprawnie pnący się po szczeblach kariery. Jest posłusznym sługą systemu, jednak pewnego dnia jego wiara w ideały Partii zostaje zachwiana. Przełożeni każą mu zatuszować sprawę okrutnego morderstwa czteroletniego chłopca. Gdy zaczynają ginąć kolejne dzieci, narażając się na gniew zwierzchników, Demidow rozpoczyna śledztwo na własną rękę.
W Związku Radzieckim mordercy nie istnieją.

SYSTEM (thriller, prod. USA)
Reżyseria: Daniel Espinoza
Dystrybutor w Polsce: Monolith Films
W kinach od 24 kwietnia 2015 roku

Dodaj komentarz