• 2015-03-07

Ring – Krzysztof Gierałtowski

Od 6 marca w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu można oglądać wystawę fotografii Krzysztofa Gierałtowskiego Ring.

Plakat wystawy „Ring – Krzysztof Gierałtowski” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat wystawy Krzysztofa Gierałtowskiego „Ring” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ring to obszerna, składająca się z ok. stu fotografii, prezentacja zdjęć prasowych wybitnego fotografa portrecisty, Krzysztofa Gierałtowskiego. Równolegle do wykonywania swoich artystycznych portretów inteligencji polskiej, Krzysztof Gierałtowski w latach 70. intensywnie współpracował z prasą, w tym m.in. z kultowym miesięcznikiem Ty i Ja, wykonując zdjęcia do wywiadów, z dwutygodnikiem Nowe Książki, dla którego przygotowywał projekty okładek, z tygodnikiem Razem, itd (publikując zdjęcia w rubrykach Sonda i Ring). Z tego okresu pochodzą czarno-białe fotografie urzędników państwowych i partyjnych średniego szczebla, kadry zarządzającej, naukowców, a także inteligentów, ludzi kultury, a nawet opozycji.

Zdjęcia zlecone pozostawały dotychczas w cieniu twórczości artystycznej Gierałtowskiego. Wystawa w Toruniu wydobywa ten mniej znany, a niezwykle interesujący z perspektywy historycznej aspekt twórczości Gierałtowskiego.

Wystawa fotografii Ring – Krzysztof Gierałtowski
Kurator: Adam Mazur
Wystawa czynna od 6 marca do 19 kwietnia 2015 r.
Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu

Dodaj komentarz