• 2015-03-07

Form and Function – polskie wzornictwo podbija świat

10 marca na zbliżającej się edycji targów ISH we Frankfurcie rozpocznie się Wystawa Polskiego Wzornictwa Produktowego – Form and Function. W wystawie weźmie udział 28 wybitnych polskich projektantów i 14 znanych polskich marek.

„MyBath Penta washbasin”, proj. Masive Design (źródło: materiały prasowe organizatora)

„MyBath Penta washbasin”, proj. Masive Design (źródło: materiały prasowe organizatora)

Polska jest Krajem Partnerskim targów ISH 2015. W związku z tym niezwykle prestiżowym faktem Messe Frankfurt wraz z portalem expace.pl organizuje Wystawę Polskiego Wzornictwa Produktowego Form and Function na zbliżającej się edycji targów ISH we Frankfurcie. Na powierzchni 150 mkw. (hala 3.1, stoisko nr A06) zostaną zaprezentowane wyselekcjonowane produkty polskich firm, w większości – laureaci najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu w Polsce i na świecie: Red Dot, iF czy Dobry Wzór. Pomysłodawcą i kuratorem wystawy jest architekt Urszula Kałużna.

Targi ISH to największa międzynarodowa impreza w branży wystroju i wyposażenia łazienek, instalacji grzewczych i wodno-sanitarnych, chłodnictwa i klimatyzacji oraz energii odnawialnej. W wydarzeniu, które odbywa się co dwa lata, udział bierze ponad 2,4 tys. wystawców z 56 krajów. Liczba odwiedzających wynosi, zaś ponad 190 tys. osób.

Wystawa Form and Function (Award-winning) PRODUCTDESIGNFROMPOLAND to niezwykle prestiżowe i ważne wydarzenie dla Polski. Pierwszy raz produkty najlepszych polskich projektantów zostaną zaprezentowane tak szeroko na biznesowej imprezie wystawienniczej w Europie. Wybór eksponatów konsultowany był z Zuzanną Skalską, analitykiem trendów ds. dizajnu, innowacji i biznesu.

Projektanci, których produkty będą prezentowane w ramach Form and Function: Przemysław Mac Stopa / Masive Design, Dorota Jaśkiewicz, Krzysztof Posmyk, Anna Kolesińska, Kinga Knajp, Amit Mor, Paweł Panek, Mateusz Balcerkiewicz i Magda Konofalska / Wierszyłłowski i Projektanci, Grupa projektowa SIT, Katarzyna Jakubowska , Tomasz Orzechowski / To DO Product Design, Michał Tabor / OTOPROJEKT, Martha Mulawa / Marta Mulawa Design, Rafał Stanisławiak Vario Term, Daniel Roszak / Radaway, Katarzyna Okińczyc / Okińczyc – Design, Magda Kiełkiewicz, Kuba Gurnik / Studio COLOROFON, Michal Roszkowski /Sanitec Koło, Marta M. Gębska, Marmorin Design Studio, Marcin Jędrzak / Jędrzejak – Design, Joanna Lisiecka i Maria-Magdalena Ciślak, Wioletta Kazukiewicz – studentki UAP.

Wystawa Form and Function (Award-winning) PRODUCTDESIGNFROMPOLAND
Od 10 do 14 marca 2015 roku
Kurator: Urszula Kałużna
Targi ISH we Frankfurcie

Dodaj komentarz