Cerowanie miasta – Zbigniew Maćków

12 marca na Politechnice Warszawskiej odbędzie się wykład Zbigniewa Maćkówa pt. Cerowanie Miasta. To pierwszy z cyklu wykładów organizowanych przez uczelnię z okazji stulecia działania Wydziału Architektury.

Plakat wykładu „Cerowanie miasta” Zbigniewa Maćkówa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat wykładu „Cerowanie miasta” Zbigniewa Maćkówa (źródło: materiały prasowe organizatora)

W 2015 roku Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej świętuje stulecie istnienia. Z tej okazji Stowarzyszenie Akademickie WA PW organizuje cykl wykładów zatytułowany O Architekturze, w ramach którego na Politechnikę Warszawską zapraszani są znani architekci, niekoniecznie będący absolwentami tej uczelni. W dniu 12 marca, wykładowcą będzie Zbigniew Maćków – najbardziej rozpoznawalny architekt na Dolnym Śląsku. Temat wykładu to Cerowanie Miasta. Podczas wizyty na Wydziale Architektury PW, Zbigniew Maćków opowie o swoich najbardziej rozpoznawalnych projektach, jak również o początkach działalności jego Pracowni Projektowej.

Zbigniew Maćków od 1995 roku prowadzi Pracownię Projektową Maćków, której projekty i realizacje odnoszą liczne sukcesu w Polsce i zagranicą. W 2013 roku architekt został laureatem w dwóch kategoriach w polskiej edycji konkursu Brick Award. Projektant podkreśla swoją silną relację z Wrocławiem, gdzie zaprojektował wiele znaczących obiektów, między innymi Wydział Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, dom handlowy Renoma, czy węzeł przesiadkowy przy Stadionie Miejskim, obsługującym mecze Euro 2012, za który otrzymał nominację do Nagrody Architektonicznej im. Mies’a Van Der Rohe 2013.

Wykład Cerowanie miasta – Zbigniew Maćków
Organizator: Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej
12 marca 2015 roku,  godz. 17.30
Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej

Dodaj komentarz