• 2015-03-07

Teatr Druga Strefa organizuje Burleskowe Święto Wiosny

20 oraz 21 marca Teatr Druga Strefa w Warszawie zaprasza na pierwszą premierę w tym roku. Kobieca odsłona Strawińskiego. Balet wpleciony w rewię, burleskę i czystą rozrywkę. Uwielbienie natury skąpane w brokacie. Rozedrgane instynkty wypływające z matki ziemi.

„Święto Wiosny", plakat: Zbigniew Flakus (źródło:materiały prasowe organizatora)

„Święto Wiosny", plakat: Zbigniew Flakus (źródło: materiały prasowe organizatora)

Performerki pod wodzą Betty Q stworzą świat współczesnego rytuału, przepełniony kobiecością i refleksją nad ciałem. W tym świecie każde ciało jest piękne, uwodzi, daje i dostaje przyjemność.

W Teatrze Druga Strefa odbędzie się pierwsze światowe wykonanie Święta Wiosny w burleskowej aranżacji. Czy wzbudzi tak wielkie emocje jak paryska prapremiera choreografii Wacława Niżyńskiego? Czy ofiara zatańczy się na śmierć? A może ofiarą wcale nie będzie dziewica?

Również pierwszy raz w historii polskiej burleski usłyszycie muzykę, która powstała specjalnie dla tego projektu. Cały spektakl będą spajać dźwięki, za które odpowiedzialny jest Zbigniew Flakus, autor muzyki teatralnej i filmowej (m.in. do spektaklu Dom przeznaczony do wyburzenia w reżyserii J. Rykały w Tatrze Śląskim w Katowicach). Autor inspirował się Strawińskim oraz współczesną muzyką elektroniczną. To reinterpretacja, dekonstrukcja, analiza i synteza wielkiego baletu za pomocą nowych środków, w poszukiwaniu tradycyjnych celów.

„Święto Wiosny", reż. Betty Q (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Święto Wiosny", reż. Betty Q (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wciąż nie wiesz, co to burleska, a wstydzisz się zapytać? Sądzisz, że gorsety zniewalają kobiety, a wysokie obcasy mają zły wpływ na kręgosłup (moralny)? W tym show najważniejsze jest to, czego nie widać, ale to, co zobaczycie i tak nie pozwoli Wam zasnąć!

Wystąpią:
Betty Q & Crew w składzie:

  • Betty Q, Juicy Jane, Coco de Chocolat, QT
  • Gościnnie: Beata Łuczak, Red Juliette

Reżyseria: Betty Q
Tekst: Misty A
Kostiumy: Beata Borowska
Muzyka: Zbigniew Flakus

Święto Wiosny
20 oraz 21 marca 2015 roku
Teatr Druga Strefa w Warszawie
Warszawa

Dodaj komentarz