8. Międzynarodowy Konkurs Filmów Animowanych – nabór trwa

Do 16 marca został przedłużony nabór filmów na 8. edycję Międzynarodowego Konkursu Filmów Animowanych w ramach Festiwalu Animator 2015.

Animator, fot. K Picutres (źródło: materiały prasowe organizatora)

Animator, fot. K Picutres (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do dziś do konkursu napłynęło ponad 600 filmów animowanych z całego świata, z których komisja selekcyjna, w składzie Hanna Margolis, Jerzy Armata i Piotr Muszalski, wybierze kilkadziesiąt. Powalczą one w lipcu o statuetkę Złotego Pegaza.

Konkurs jest dobrą okazją, by przyjrzeć się temu, co aktualnie dzieje się w świecie animacji, co zawsze podkreśla dyrektor artystyczny Marcin Giżycki, który o konkursie mówi, że

jest sercem tego festiwalu i daje okazję zapoznać się z bieżącymi trendami w animacji światowej.

Zachęcamy twórców i twórczynie do przesyłania filmów. Wygrana w konkursie Animatora to, oprócz prestiżu, również wymierne korzyści finansowe. Wysokość nagród wynosi: Złoty Pegaz – 45 000 zł brutto, Srebrny Pegaz – 25 000 zł brutto, Brązowy Pegaz – 15 000 zł brutto, nagroda za film muzyczny/muzykę – 10 000 zł brutto, nagroda za film pełnometrażowy – 45 000 zł brutto, nagroda im. Wojciecha Juszczaka za szczególne walory artystyczne – 5 000 zł brutto.

8. Międzynarodowy Konkurs Filmów Animowanych Animator
Zgłoszenia do 16 marca 2015 roku
Poznań

Dodaj komentarz