• 2015-03-06

Tango FM oraz Hemar w Teatrze Muzycznym w Toruniu

7 i 8 marca z okazji Dnia Kobiet w Teatrze Muzycznym w Toruniu odbędą się dwa gościnne spektakle – Tango FM i Hemar w chmurach. Wystąpi częstochowski Teatr im. Adama Mickiewicza. Obydwa przedstawienia, poruszające tematykę relacji damsko-męskich, to propozycja Teatru Muzycznego na spędzenie udanego marcowego weekendu.

„Hemar w chmurach", reż. Piotr Machalica (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Hemar w chmurach", reż. Piotr Machalica (źródło: materiały prasowe organizatora)

W sobotę, 7 marca, na scenie Teatru Tango FM w reżyserii Jacka Bończyka z główną rolą Piotra Machalicy. Aktor wciela się w postać spikera, który od kilku lat prowadzi wieczorną audycję w małej rozgłośni radiowej. Samotnym, spragnionym wytchnienia słuchaczom, przypomina najpiękniejsze polskie tanga. Ta audycja, będzie szczególna i bardzo osobista, a nawet wymknie się nieco spod kontroli…

Tango FM to opowieść o miłości opowiedziana poprzez melodię tanga – pełnego namiętności, walki o dominację i pasji. Opowieść pełna humoru widziana z punktu widzenia mężczyzn, narzekających na kobiece wymówki i przyzwyczajenia, wzbogacona przez najpiękniejsze polskie tanga, takie jak słynne Nie kochać w taką noc to grzech, To ostatnia niedziela czy Szkoda twoich łez.

Z kolei w niedzielę, 8 marca, spektakl nawiązujący do najlepszej tradycji przedwojennego kabaretu literackiego – Hemar w chmurach w reżyserii Piotra Machalicy. Przedstawienie w lekkim i nieco satyrycznym tonie opisuje skomplikowane relacje damsko-męskie, wykorzystując wiersze, skecze i piosenki Mariana Hemara – poety, satyryka, dramaturga, reżysera, autora tekstów ponad dwóch tysięcy piosenek. Widzowie usłyszą między innymi takie utwory, jak Czy pani Marta jest grzechu warta, Upić się warto czy Kiedy już zakwitną białe bzy. Spektakl przechodzi stopniowo od beztroskiej zabawy i młodzieńczego liryzmu do tematów poważnych, polityczno-społecznych, skłaniających do refleksji nad życiem i otaczającym światem.

Podczas gdy toruńskiej publiczności zaprezentuje się Teatr im. Adama Mickiewicza, widzowie w Częstochowie będą śledzić losy utalentowanych sióstr Pegelman – głównych bohaterek spektaklu Siostry Parry w reżyserii Piotra Szalszy, premierowego spektaklu Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego.

Tango FM
7 marca 2015 roku o godzinie 16.00 i 19.00
Hemar w chmurach
8 marca 2015 roku o godzinie 16.00 i 19.00
Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

Dodaj komentarz