• 2015-03-06

OKO. Wystawa Malwiny Konopackiej z cyklu Ilustratorzy

12 marca w lokalu Pies Czy Suka w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy Malwiny Konopackiej OKO. Wystawa artystki jest pierwszą z serii wystaw Ilustratorzy.

Malwina Konopacka, „OKO” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Malwina Konopacka, „OKO” (źródło: materiały prasowe organizatora)

OKO to limitowana seria ceramicznych, ręcznie malowanych wazonów wykonanych przez ilustratorkę, graficzkę i projektantkę Malwinę Konopacką. Tytułowe oko pojawia się zarówno w formie uproszczonej – kropki, aż po linearne oko, z rzęsami, brwiami, czarną soczewką. Punktem wyjścia jest ilustracja, jej umowność i duża możliwość interpretacji.

Zabawa formą, podkreślanie jej lub zaprzeczanie, ilustracja – symboliczna i figuratywna, kolor – od kobaltu po wielobarwność – tworzą w całości serię wielowymiarowych ilustracji. Prezentacji ceramicznych dzieł towarzyszyć będzie wystawa szkiców z procesu powstawania i projektowania wzorów oraz ekspozycja wielkoformatowych ilustracji

Wystawa Malwiny Konopackiej jest pierwszą z serii wystaw Ilustratorzy w Pies Czy Suka. Co miesiąc w ramach Ilustratorów prezentowane będą kolejne wystawy dedykowane każdorazowo twórczości jednego artysty. Wydarzenie ma promować przede wszystkim polskich ilustratorów, których prace znane są w Polsce i za granicą.

Wystawa OKO. Wazony i ilustracje Malwiny Konopackiej
Od 13 marca do 15 kwietnia 2015 roku
Wernisaż: 12 marca 2015 roku, godzina 19.00
Pies Czy Suka, ul. Szpitalna 8a
Warszawa

Dodaj komentarz