Gdzie jest Nowosielski?

8 marca w Muzeum Narodowym w Krakowie odbędzie się spacer po Galerii Sztuki Polskiej XX wieku. Oprowadzanie kuratorskie to jeden z elementów akcji Gdzie jest Nowosielski?

Jerzy Nowosielski, „Kompozycja abstrakcyjna”, fot. Muzeum Narodowe w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jerzy Nowosielski, „Kompozycja abstrakcyjna”, fot. Muzeum Narodowe w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Akcja Gdzie jest Nowosielski organizowana jest przez stowarzyszenie Archipelagi Kultury. Spotkanie poprowadzi kustosz Dominik Kuryłek. Opowie o abstrakcyjnych obrazach Jerzego Nowosielskiego z lat 40. XX wieku, znajdujących się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.

– Będzie nam miło gościć zwiedzających na spotkaniu przy obrazach Jerzego Nowosielskiego. Tym bardziej, że wiele osób wciąż nie wie, iż w stałej ekspozycji Muzeum Narodowego w Krakowie znajduje się największa w Polsce prezentacja dzieł tego artysty.

mówi Marek Świca, Wicedyrektor MNK do Spraw Naukowych i Edukacji

W ramach projektu Gdzie jest Nowosielski? od piątku 6 marca do wtorku 10 marca prowadzone będą spotkania w miejscach, gdzie znajdują się dzieła artysty. Oprócz Muzeum Narodowego w Krakowie to m.in. cerkwie: prawosławna (ul. Szpitalna) i grekokatolicka (ul. Wiślna), Starmach Gallery czy Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

Oprowadzanie kuratorskie w ramach akcji Gdzie jest Nowosielski?
8 marca 2015 roku, godzina 12.00
Galeria Sztuki XX wieku
Muzeum Narodowe w Krakowie

Dodaj komentarz