Północ/Południe – dwa bieguny Polski

6 marca o godz. 18.00 w Galerii Szyb Wilson w Katowicach 62 artystów ze środowisk akademickich zaprezentuje swoje prace na wystawie pt. Północ/Południe, definiującej dwa bieguny Polski – Gdańsk i Katowice. Wystawa potrwa do 10 kwietnia.

„Północ/Południe”, Galeria Szyb Wilson, Katowice – plakat (źródło: materiał prasowy organizatora)

„Północ/Południe”, Galeria Szyb Wilson, Katowice – plakat (źródło: materiał prasowy organizatora)

W katowickiej Galerii Szyb Wilson królować będzie malarstwo, ale też dzieła, które uwalniając się od klasycznej powierzchni płótna, znajdują spełnienie w formie różnorodnych obiektów, instalacji multimedialnych lub video-artu.

Różnorodność gwarantowana, a również aranżacja z pewnością przysporzy widzom wielu emocji. Przysporzy ich zapewne i samym artystom, którzy dzięki takiej próbie zbliżenia środowisk twórczych otrzymają szansę na dowiedzenie się o sobie czegoś więcej.

Zgromadzenie tak dużej liczby artystów z przeciwległych sobie biegunów Polski może okazać się mieszanką wybuchową, ale też impulsem do refleksji na temat znaczenia odległości, tożsamości i czasu w kontekście tworzenia. Dla odwiedzających wystawę Północ/Południe powstanie więc wyjątkowa okazja do przyjrzenia się zarówno podobieństwom, jak i różnicom, wynikającym z ekspresji tworzenia oraz podejmowanych przez artystów tematów.

Wystawa Północ/Południe
6 marca 2015 roku o godz. 18.00 do 10 kwietnia 2015 roku
Galeria Szyb Wilson
ul. Oswobodzenia 1
Katowice

Dodaj komentarz