Noc Kultury | Pomóż zobaczyć energię Lublina

W piątek 27 lutego ruszył otwarty nabór projektów do tegorocznej Nocy Kultury w Lublinie. Koordynatorzy zapraszają do współpracy przy tworzeniu programu każdego, kto chce mieć swój wkład w to wyjątkowe wydarzenie.

Noc Kultury w Lublinie, fot. Ignac Tokarczyk (materiał prasowy organizatora)

Noc Kultury w Lublinie, fot. Ignac Tokarczyk (materiał prasowy organizatora)

Noc Kultury w tym roku odbędzie się w nocy z 6 na 7 czerwca. Ożywi ulice, skwery, place, podwórka, kamienice i elementy architektury, tchnie życie w staromiejskie zaułki, zainspiruje do spojrzenia na znane miejsca w nowym świetle. Jest to kontynuacja podróży w poszukiwaniu nowych, nieodkrytych szerszej publiczności miejsc, w tę jedną noc dzieją się bowiem rzeczy niezwykłe. Artyści wchodzą w dialog z przestrzenią, mieszkańcami oraz sobą nawzajem, by stworzyć jedyne w swoim rodzaju dzieła, które następnego ranka będą już tylko wspomnieniem. Lublin staje się sceną dla nietuzinkowych projektów kulturalnych, magicznym miejscem wspólnego świętowania artystów i mieszkańców oraz okazją, by ZOBACZYĆ ENERGIĘ MIASTA.

Zespół Nocy Kultury zaprasza wszystkich zainteresowanych, artystów, animatorów, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe i instytucje, do przesyłania swoich pomysłów. W ten sposób, jak co roku wspólnymi siłami tworzony jest program Nocy Kultury 2015. Termin nadsyłania projektów mija 31 marca. Podczas ubiegłorocznej edycji Nocy Kultury, dzięki współpracy ponad 200 współorganizatorów, w przestrzeni miasta odbyło się kilkaset wydarzeń.

Noc Kultury
Z nocy 6 na 7 czerwca 2015 roku
Lublin

Koordynator: Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a
Lublin

Organizatorami Nocy Kultury są artyści, animatorzy kultury, organizacje, instytucje i przedsiębiorstwa, którzy zostają zatwierdzeni przez Koordynatora do współtworzenia programu Nocy Kultury.

Dodaj komentarz